15 temmuz gecesini anlatan kısa yazı

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Ceren tarafından 21 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Ceren

Ceren Süper moderatör

15 temmuz ile ilgili mektup

15 temmuz gecesini anlatan kısa yazı

15 Temmuz gecesi Ülkemizin felaketin eşiğinden döndüğü o gece var ya, çok önemlidir. O gece tarihi bir gece yaşadık. 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimini Milli medyadan ve sosyal medyadan duydu. Ve anladık ki "darbe girişimi" olmuş. TRT 1 'de bir kadın spiker devamlı surette aynı şeyleri tekrar tekrar söylüyor. Kadın spiker, "bu bir sıkıyönetim bildirisidir. Yurtta Sulh Konseyi Laik Cumhuriyeti korumak için yönetime el koymuştur. Sokağa çıkma yasağı konulmuştur.” şeklindeki sözde bir bildiri okundu. Bu arada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm halka "sokaklara çıkın ve darbeye karşı koyun" çağrısında bulundu. Devletine,vatanına,geleceğine sahip çıkmak için canlarını ve sevdiklerine yok sayan Aziz milletimiz sokaklara döküldü. Ellerinde Ayyıldızlı bayrak dillerinde "Ya Allah, Bismillah, Allahüekber" nidalarıyla gökyüzünü inlettiler.
    15 Temmuz gecesi Demokrasi yanlısı insanlar suçsuz yere katledildi. Devletin polis eğitim merkezleri bombalanarak onlarca güvenlik görevlisi şehit edildi. Tarihinde ilk defa Genelkurmay Başkanımız darbeciler tarafından rehin alındı. Camilere dahi bomba atılarak içinde bulunan Din Görevlileri şehit edildi.
    Başta Emniyet Müdürlükleri olmak üzere nice Devlet kurumuna darbeciler tarafından gözü dönmüş bir şekilde pervasızca ateş açıldı. Cumhurbaşkanlığı Resmi Konutuna bir kısım üniformalı askerler tarafından zorla girilmeye çalışıldı. TRT yayın binası askerlerce basılarak silah zoruyla sıkıyönetim bildirisi okutuldu. Cumhurbaşkanının dinlendiği Marmaris’teki otel basıldı ve iki Polis Memuru şehit edildi. 15 Temmuz 2016 gecesi daha bunun gibi yüzlerce fecaat yaşandı. O gece korkunç bir geceydi. Çok şükür darbeciler başarısız oldu ve Milletimiz kazandı. Milletimiz kazandı ancak, 247 vatandaşımız bu olaylarda şehit oldu ve 2000'den fazla vatandaşımız da yaralandı. O gece şehit olan ve yaralanan vatandaşlarımızı asla ve asla unutmayacağız. Onlar Vatanımızın birlik ve beraberliği için, Ülkemizin huzur ve selameti için kendi canlarını hiçe saymışlardır. Allah (cc) bu Aziz Milleti korusun. Amin.

15 Temuz ile ilgili mektup.jpg