2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

2012 Ek Yerleştirme Sonucları, DGS Ek Yerleştirme Sonuçları

2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

9-12 Ekim 2012 Ek yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda, ÖSYS Ek Yerleştirme sonuçlarını 15-16 Ekim’de açıklanması bekleniyor.
    Adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecek.

2. Cevap: 2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

neden açıklanmadı

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: 2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS Ek Yerleştirme Sonuçları hala açıklanmadı.

Açıklanması beklenen tarih geçtiği halde maalesef halen açklanmadı.Bunun nedenini, sayın yetkililere neden açıklanmıyor ve neyi bekliyorsunuz diye sormak gerekir.DGS öğrencileri derslerine ne zaman başlayacak? Bu öğrenciler neden mağdur olarak bekletilmektedir.

DGS ek yerleştirme başvuruları alımış olmasına rağmen, DGS Ek Yerleştirme Sonuçları halen açıklanmamıştır.
    2012 Ek Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanmasıyla ilgili ÖSYM duyurusu aşağıdaki bağlantıda..

2012 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Ek Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması (18.10.2012)

http://www.osym.gov.tr/belge/1-13756/13756.html

4. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: 2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2012 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM DUYURUSU

2012-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Ek Yerleştirme sonuçları, 18 Ekim 2012 günü saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinde açıklandı.
    Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 19-22-23 Ekim 2012 tarihlerinde yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonraki resmi ilk üç iş günü içerisinde adayların yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye kayıt süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.