2013 - 2014 Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Ödenecek?

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

MEB, Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı başında eğitime hazırlık adı altında verilen kırtasiye yardımı ne zaman ödenecek. Eğitime hazırlık ödeneği hakkındaki ayrıntılar:

Öğretmenlere her yıl kırtasiye yardımı olarak bilinen eğitime hazırlık ödeneğinin miktarı belirlendi. 850 TL olarak ödenecek oaln Kırtasiye yardımı ücretinin 20 Eylül'den sonra ödenmesi beklenmektedir.
    Bakanlık 2013 - 2014 kırtasiye yardımı, Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği yardımını Eylül ayında 3. haftadan itibaren ödeyecek. Öğretmenler yeni eğitim öğretim yılının başında kendilerine verilecek olan 850 TL lik bu yardımı 23 Eylül 2013 tarihinden sonra alabileceklerdir..

Bakan Nabi Avcı, öğretmenlerin maaşlarında yapılan iyileştirmelerin yanı sıra çeşitli konularda da güzel haberler verdi. Öğretmenlere öğretim yılı hazırlık ödeneği verildiğini belirten Bakan Avcı;

"2014 yılı için 850 lira, 2015 için 950 lira öğretim yılı hazırlık ücreti verilecek. Yüksek lisans ve doktora mezunlarına ek ders ücretlerine artırımı ödenecek. Rehber öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacak. İLKASAN'a yeni üye olacaklara üyeliklerinin isteğe bağlı hale getirilmesi sağlanacak. Sınav komisyon üyeliği ve sınav gözcülüklerine ilişkin sınırlamaları kaldırıyoruz. Geçici görevlendirilen yöneticilere yüksek oran üzerinden ek ders ödenecek. İkili öğretim yapan eğitim kurumlarının yöneticilerine ilave ek ders ödenecek. Kamu görevlileri hakem kurulu kararıyla kabul edilen akademik jüri üyeliklerine ücret ödenecek." dedi.