2013 Türk Telekom Eleman Alımı Şartları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Türk Telekom İş Başvurusu Formu 2013

Türk Telekom'da çalışmayı düşünenler için gerekli olan şartları ve eleman alımı ile ilgili koşulları konunun devamında bulabilirsiniz. Çünkü işe alım süreci Bölge Müdürlükleri ile Genel Müdürlük arasında farklılık göstermektedir.

Türk Telekom Genel Müdürlükte Çalışmak İçin Adaylarda Aranan Kriterler

Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren bölümlerinden mezun olmak, deneyim sahibi olmak, Pozisyonun gerektirdiği teknik ve fonksiyonel yetkinliklere sahip olmak

Seçme ve Yerleştirme Sürecinde Adımlar

- Kişilik Envanteri Uygulaması
    - Genel Yetenek Testi
    - İngilizce Testi
    - Yetkinlik Bazlı Mülakat

Bölge müdürlüklerinde çalışmak isteyenler için: Bölge İşe Alımlarında Mühendis, Uzman Yardımcısı ve Tekniker olmak üzere üç farklı pozisyon üzerinden işe alım yapılmaktadır.

Bu pozisyonlar hakkında adaylarda bulunması gereken iki ortak kriter var. Bunlar:
    - 30 yaşını aşmamış olmak
    - Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak

Mühendis Başvuru Kriterleri

- Üniversitelerin örgün eğitim veren
    - Elektrik Mühendisliği
    - Elektronik Mühendisliği
    - Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    - Elektronik Haberleşme Mühendisliği
    - Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

Uzman Yardımcısı Başvuru Kriterleri

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler ile ilgili bölümlerden mezun olmak.

Tekniker Başvuru Kriterleri

Meslek Yüksek Okulunun, Elektrik, Elektronik, Haberleşme,Telekomünikasyon, Endüstriyel Elektrik, Endüstriyel Elektronik, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olmak.

Seçme ve Yerleştirme Süreci Adımları

* Genel Yetenek Testi
    * İngilizce Testi
    * Yetkinlik Bazlı Mülakat

İşe alım sürecimiz olumlu adayların referans kontrolleri ile devam etmektedir. Bu aşamadan sonra olumlu bulunan adaylara iletilen yazılı teklif ile süreç tamamlanır. Bu sürede olumlu bulunamayan adaylara da mail ile bilgilendirme yapılacak.

Son düzenleme: 16 Şubat 2013