2014 Şubat Ataması Olacak mı?

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 23 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Milli Eğitim Bakanlığı geçen dönem 37 Bin civarında öğretmenin ataması gerçekleştirdi. Önümüzdeki dönemde ise 3 Bin öğretmen daha atayacak. Bilindiği gibi her yıl Ağustos ayında atama yapılmaktadır. Geçtiğimiz sene Şubat ayında bu durum ile örtüşmeyen 17 Bin atama yapılmıştı. Bu yıl da Maliye Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığına 47063 öğretmen ataması için izin verdi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde 3 Bin öğretmenin daha atanması ile beraber toplamda 40 Bin öğretmen atamış olacak.
    [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/2014-subat-ogretmen-atamasi-68718.jpg]2014-subat-ogretmen-atamasi-68718[/IMGALT]

MEB, 2013 yılına ait öğretmen atamaları için sonuçları açıkladı. Öğretmenlerin bir bölümünün ataması yapılırken önemli bir bölümünün yapılmadı. Peki 2014 Şubat Ataması Olacak mı?

Hükümetin 2014 Şubat ayında da 2014 yerel seçimlerini göz önüne alarak bir ek atama hamlesi yapması kuvvetli bir ihtimal olarak görünmekte. Aslında daha önce Şubat atamaları bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile kaldırılmıştı. Fakat seçim yılı olması nedeniyle hükümetin bu konuya bir formül üreteceği yönünde güçlü bir beklenti bulunmaktadır.