Özet 35 Kilo Tembel Teneke Kitabının Özeti Kısaca

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Nehir tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. 35 kilo tembel teneke özet

Anna Gavalda tarafından kaleme alınan 35 Kilo Tembel Teneke isimli kitabın özeti...

Okul hayatımı mahvediyor! diye düşünen Grégoire, 13 yaşındaydı ve hala 6. sınıf öğrencisiydi.Beden dersinde bile berbattı;ama el işlerinde,hele marangozlukta çok becerikliydi..Üstelik, ilginç icatlarda yapıyordu. En sevdiği şey , küçük atölyesinde sevgili dedesine yardım etmekti. Oysa , eğitimini sürdürmek zorundaydı (TEMBEL TENEKE) Grégoire sonunda dedesinin komaya girdiğini öğreniyor ve dedesinin onun çalışıp sınıfı geçmesini istiyor ve Grégoire dersini çalışıp sınıfın birincisi olduğunda birden dedesinin iyileştiğini görünce ağlamaya başlıyordur.

George adında 6, sınıf çocugu derslerine hiç çalışmaz odevlerini yarım yamalak yapan bir çocuktu ailesi hergün onun yuzunden kavga ediyordu(aslında neden arıyorlardı) dedesiyle küçük kulübelerinde marangoz işleri yapıyorlardı bir tek orada mutlu oluyordu ve artık son okluldanda atılmıştı kimse onu kabul etmiyordu en sonunda ailesi onu yatılı okula varmeye karar verdi bir broşurde bir çocuğun marangozluk gibi bir yaptığını görür ve ona gitmek ister müdüre bir mektup yazar ve kabul edilir ilk önce bir sınavdan geçer ve dedesinin hayali yardımıyla kazanır okula giriş yapar ve gider ve her hafta annesiyle konusur 1 hafta dedesinin hasta ve yoğun bakımda olduğunu duyar ve hergün derslerine düzenli çalışmaya başlar televizyon izlemek yerine koşu yapıyor al dede benim gücüm senin olsun sen bana sınavda yardım ettin şimdi ben sana gücümü vererek yardım edeceğim der haftalar sonra dedesinin komaya girdiğini duyar ve artık herşeyi bırakır hiçbirşey yapmaz annesi onu alır ve trenle yola çıkarlar her direğin orada dedsini görüyor eve gitti fakat dedesini göremedi tekrar okula gittiğinde artık kütük gibiydi hiçbir işe yaramıyor hç bir iş yapmıyordu bir gün güçlü bir çocuk onu uyandırdı ve aşağıda yaşlı bir adam var ve totom burada kalıyor onu çağırın diyor koşarak 4 katı indi ve dedsini gördü yanında beyaz elbiseli bir adam serumunu tutuyordu dedesi;istersen fermuarını kapa toto üşüteceksin der işte o zaman george gülümser.