Akvaryum Motoru Nasıl Takılır Resimli Anlatım

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve webkolik tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Akvaryum Hava Motoru Nasıl Takılır, Akvaryuma Motorun Parçaları nasıl yerleştirilir

Akvaryum bilgileri
    : İlk önce filtre, hortum ve boruları kullanma talimatında gösterildiği şekilde kolayca birleştirilir. Sünger, elyaf, seramik ve isteğie göre farklı filtre malzemeleri haznelere yerleştirilir. Ardından filtrede bulunan 2 adet hortumdan birisi giriş için kullanılacak. Motor kısmı üzerindeki iki yuvadan biri giriş içindir. Bu yuvaya vanalardan birisi bağlanarak hortum buraya takılır.
    Hortumun diğer ucu akvaryumun içine su emişi yapabilecek biçimde vantuzlar yardımı ile tutturulur. Motor üzerindeki diğer yuvaya temizlenmiş suyun akvaryuma dönüşünü sağlayacak olan çıkış vanası ve hortumu aynı şekilde bağlanır. Sifonlama yöntemi ile filtrenin haznesi dolana kadar akvaryumdan su çekilmesi sağlanır ve sonrasında filtrenin fişi elektik prizine takılır.

Filtre çalışmaya başladıktan sonra diğer hortum olan çıkış hortumu da akvaryumun içerisine delikli boru takıldıktan sonra vantuzla tutturulur. Filtre, akvaryum su seviyesinin üstünde olmamalıdır.
    Filtre tabanı ile akvaryum su seviyesinin üst noktası arasındaki mesafe 180 cm.den daha yüksek olmamalıdır.