Anaokulu Çocuğu Geleceğe Hazırlar

Konusu 'Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve Elif tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Çocuk gelişimi ve eğitimi erken çocukluk eğitimi

Anaokulunun amacı çocuğu geleceğe hazırlamaktır. Çocukların ahlaklı bir insan, hayırlı bir evlat, iyi bir arkadaş olmaları hedeflenir. Bunun için değerler eğitimine de son derece önem verilerek ve öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları sağlanır. Uzman okul öncesi öğretmenler, karakter eğitimi öğrenmenler, pedagog, yabancı dil satranç ve branj öğretmenleri eşliğinde bedensel ve ruhsal açıdan onlara iyi gelebilecek çalışmalar yapılır. Yarınlarımızın gençlerini:

• Kendini tanıyan
    • Hoşgörülü
    • Sorunlara çok yönlü bakabilen
    • Bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, yaşayarak öğrenen
    • Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alan
    • ''Çevre'' bilincine sahip
    • Kendi kültürünü tanıyan
    • Ve toplumda uyumlu, faal bireyler olarak yetiştirilmesine yardımcı olur.

Başkalarının düşüncelerine saygılı olmayı öğrenir.Kitap sevgisini kazandırarak geleceğe hazırlamaya önem verilir. Sevgi dolu bir ortamda , sihinsel, duygusal,fiziksel,sosyal ve ahlaki açıdan sağlıklı gelişmelerine yardımcı olacak ortamları öğrencilere sunar.

Bunların yanında branş dersleriyle de onları gelecek eğitim hayatına hazırlar. Branş dersleri ise Türkçe dil eğitimi, ingilizce, fen ve doğa çalışmaları (deney ve gözlemler), matematik çaışmaları, akıllı mental aritmetik eğitimi, beden eğitimi, müzik, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, konu ve kavram çalışmaları olarak sıralanabilir.