Android İşlemcisi Nedir

Konusu 'Web Sözlük' forumundadır ve Lavinia tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Android İşlemci Hakkında Bilgi

Android 10 yıla aşkın süreden beri hizmet veren bir işletim sistemidir. Açık kaynak kodlu yazılımları ile geliştirilebilir bir sisteme sahiptir. Tablet, bilgisayar ve akıllı telefon sistemlerinde kullanılmıştır ve oldukça başarılı olmuştur. Android ücretsiz ve açık kaynak kodlu olduğundan dolayı bir çok büyük teknoloji firmasının dikkatini çekmiştir. Bunun yanında google şirketinin de bu uygulamayı geliştirici şirketlerden olduğunu görüyoruz. Android sistemlerinde bulunan yüzlerce uygulama kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Android günümüzde Linux alt yapısını kullanmaktadır. Google’ın android işletim sistemlerini almasından bu yana bir çok yenilikte yanında gelmiştir. Gün geçtikçe çoğalan uygulamalar sayesinde mobil tabanlı en iyi işletim sistemi olmayı hak kazanmıştır. Google internet dünyasında olduğu gibi mobil dünyasında da büyük bir şirket olmayı başarmıştır. Android sistemleri şimdilik akıllı telefonlar ve bilgisayarlarda kullanılmaktadır ileride çok değişik projelerin olacağı belirtilmektedir.