AÖF öğrencilerine kötü haber

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Açıköğretim okuyanlara kötü haber geldi!

AÖF'nin kaldırdığı bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur ediyor. Bütünleme hakları kaldırılan AÖF öğrencileri 'AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası' başlattı.

Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal medyada organize oldu.
    YÖK bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece Açıköğretim fakültesinde bulunmuyor.

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür Açıköğretimde okuyan öğrencilerin bütünleme isyanı hakkında, öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak dedi.

Açıklamada ayrıca, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.