Ask.com'dan Nasıl Kurtulurum?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Ask Toolbar, ask.com 'dan Nasıl Kurtulursunuz?

Bilgisayarınıza ask.com arama motoru bir şekilde girdi ve bütün otomatik aramalarınızı ele geçirdi. Bu durumda yapmanız gereken herşeyi denediniz ve..

ask.com'u ortaya çıkaranlar amaçları casus yazılım yüklemek veya özel bilgileri ele geçirmek gibi bir hedefleri olmadığını açıklamışlardı. Ama bilgisayarınızda Google'dan memnunum ve "Uninstall" ettiğim halde hala ask com'dan kurtulamadım diyorsanız ayrıca denediğiniz hiçbir casus yazılım temizleyici ve virüs önleme programları ile güvenlik yazılımları sorununuzu çözemedi ise, ask.com'dan kurtulmak için çözüm yöntemleri:

İlk olarak Firefox'ta bir internet sayfası açın.
    Açtığınız sayfada Adres satırına "about:config" yazın ve karşınıza bir uyarı çıkacak. Bu uyarıya "söz veriyorum dikkatli olacağım" deyin.
    Daha sonra keyword.url satırını bulun. (ctrl+f işe yaramıyor, manuel bulun)
    Ardından çift tıklayıp "http://www.google.com/search?q=" " girin.

2. Cevap: Ask.com'dan Nasıl Kurtulurum?

bu kadarına gerek yok ki,

aynı durum daha dün benimde başıma geldi, google chromenin eklentileri ayarlarına baktım. Ama illet şey, kendini oraya öyle bir sabitlemiş ki, silme yeri pasif, silinmez yani...

bende naptım? DENETİM MASASI/PROGRAM EKLE-KALDIRa giriverdim ve oradan sildim :)

(silme işlemini yaparken ilgili tarayıcınız lütfen kapalı olsun;))