Atatürke Kısa Mektup Örnekleri

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Nehir tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Atatürk'e Kısa Mektup Yazma

Mustafa Kemal Atatürk'e yazılmış birkaç kısa mektup örneğini aşağıda okuyabilirsiniz.

Sevgili Atam
    Sensiz olmuyor Atatürk'üm! Şu anda aramızda olmanı öyle çok isterdim ki! Seni yakından görmeyi, fikirlerini duymayı ve bunların nasıl bir duygu olduğunu bilmek isterdim; ama yoksun.
    Yıllar su gibi akıp geçti Atam, ama içimdeki hasretin geçmedi. Sana mektuplar, şiirler yazıyoruz. Her gün, her an güzel bir gülümseyişle bize bakıyorsun. Senin bizi görüp duyduğunu ve bizimle gurur duyduğunu biliyorum.

Sevgili Atatürk,
    İyi ki varsın Atatürk. Sen olmasaydın ne yapardı bu millet? Sen bize cumhuriyeti kazandırdın. Ya haklarımız olmasaydı ne yapardık? Kadın hakları, yeni harfler, kılık – kıyafet, eğitim hakkı… Sen hem iyi bir lider, hem de komutandın. Keşke herkes senin gibi olsaydı. Bize bu bayramları, zaferleri, cumhuriyeti veren sendin. Sen ölsen de hala bizim kalbimizde sonsuza dek yaşayacaksın. Sen hep en büyük Türk olacaksın. Keşke seni görebilseydim, sana kocaman sarılabilseydim.
    Umarım yattığın yerde, yani Anıtkabir’de mutlusundur. Huzur içinde yatman umuduyla.
    3/A Işık GÖK

Sevgili Atatürk,
    Seni çok seviyorum. Sen cumhuriyeti kurdun, düşmanları kovdun, bizi kurtardın, özgür bıraktın. Seni çok özlüyorum Atatürk. Savaşı kazanmak için çok risk aldın. O mermi saatine çarptığında
    seni gerçekten yaraladı mı? Canın çok yandı mı? Seni hep anıyoruz Atatürk.
    Sınıfımızda senin resimlerin ve seni anlatan kitaplarımız var.
    Biz seni çok seviyoruz. Sevgiler
    2-B Arda AKKUZU

Sevgili Atatürk’üm,
    Seni çok seviyorum. Ülkemizi kurtardığın için sana çok teşekkür ederim. Ben bir kız çocuğuyum. Senin bize verdiğin kadın hakları sayesinde özgürce ve erkeklerle eşit haklara sahip olarak yaşayacağım. Sana saygım ve sevgim sonsuzdur. Ülkemiz için yaptığın yenilikler, bizlere verdiğin haklar, özgürlükler için sana çok şey borçluyuz. Sen tüm dünyaya da barışı, insanlara saygıyı öğrettin. Seni ben ve herkes bütün kalbimizle seviyoruz.
    Sevgi ve saygılarımla
    4-A Duru KARAKÖSE