Atatürk'e Mektup Örnekleri 1.Sınıf

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Lavinia tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Atatürk'e Mektup 1.Sınıf

Seni çok seviyorum. Seni görmek isterdim. Senin adını okula gitmeden öğrendim. Kurtuluş Savaşı'nda ben de sana yardım etmek isterdim. Eğer sen yurdumuzu kurtarmasaydın şu anda biz nasıl okurduk? Sen bize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı armağan ettin. böyle bir bayram hiç bir ülkede yok. Onlar bizim ülkemize geliyorlar. Her şey için sana çok teşekkür ederiz.

ASRA ÖZKÖK

Sayın Atam,
    Öncelikle sen yerinde rahat uyu. Sen bizi düşmanlardan kurtardığın için arkadaşlarımla sana çok teşekkür ederiz. Sana geldik. Seninle konuşmaya geldik. Ama sen öldün. Senin yüzünü göremedik. Ama senin bize bıraktığın vatanımızı koruyacağız ve sahip çıkacağız. Seninle guru duyuyoruz.

GÜLESER ADANUR

Hayatımda, hayalimdeki tanımak istediğim büyük insana; Ben şimdi okula giden küçük bir çocuğum. Senin okula gitmeden adını, resmini görmüştüm. Fakat okula gitmeye başlayınca sana karşı içimde hem sevgi, hem merak var. Hem de senin yaptıklarını öğrenmek istiyorum. Büyüklerimden duydum ki sen hayatını, gençliğini hem vatanın hem milletin için yani bizim için, çocukların yarınları için çalışarak geçirmişsin. Bunun için ben Nazlı olarak sana çok teşekkür ediyorum. Atatürk'üm ben seni hergün okulda, sınıfta, sıramda, öğretmenimin anlattıklarında görüyorum. Seni şimdi yattığın yer olan Anıtkabir'de de gördüm. Sen de inşallah beni göklerden görürsün. Ben senin istedğin gibi eğitimli, iyi bir meslek yaparak milletime hizmet edeceğim. Buna inanmanı istiyorum. Atatürk'üm satırlarıma son verirken seni sevgi ile selamlıyor, ellerinden öpüyorum.

NAZLI ŞAHİNGÖZ

Sevgili Önderimiz Merhaba,
    Ben 1. sınıf öğrencisi Berfin. Senin kahramanlıklarını okuyarak ve büyüklerimden dinleyerek büyüyorum. Ben seni hep görmeyi ve yapmış olduğun kahramanlıkları dinlemeyi isterdim. Ben de hayatım boyunca senin yürümüş olduğun yoldan yürümek istiyorum. Senin gibi ileri görüşlü ve lider bir öğrenci olmak isterim. Okul hayatımda senin olmadığını bilmek ve seni görememek çok üzücü. Sen Türk ulusuna en büyük hazinesin. Senin eserlerin, senin yaptıkların senin başarmış olduğun zaferlerin her zaman bizim yolumuzu aydınlatacak bir ışıktır. seni her zaman sevecek ve yolunu izleyerek yürüyeceğim. İnşallah ben de senin gibi ileri görüşlü ve insanları seven bir öğrenci olacağım.
    Seni seven bir Türk evladı

BERFİN KILIÇASLAN.

Sevgili Atatürk, keşke hayatta olsaydın, sizin o yanaklarınızdan öperdim. Sizin o mübarek silahla düşmanları öldürüp bizi kurtaran ellerinizden öperim. Keşke keşke yanımızda baş ucumuzda olsaydın, bizi kollayan kişi siz olsaydınız keşke…
    Cumhuriyet’i kurdun başımıza getirdin 23 Nisan’ı bayram yaptın. Bizi çok ama çok sevdin. Ben biliyorum sen yine bizim yanımızda, kalplerimizdesin. Sende istemezdin böyle olsun. Bizi, bizleri bırakmayı sende istemezdin. Ama biz senin yanında, senin davranışlarınla, senin yolundan yürüyoruz. Sen burada olmasan da kalplerimizdesin.
    Sen subayların, o ince masum çocukların babalarını öldüren o nice düşman askerlerini yok edip intikam aldın. Hep seni sevip, sayıp senin o bahtiyar yolundan yürüyeceğiz. Senin izinden, senin gölgenden yürüyeceğiz.
    Saygılarımla.

Melissa Derin YALÇIN

Sevgili Atam, sen keşke burada olsaydın. Sana ne sorular sorardım, mesela savaşta kaç kişi şehit oldu bir diğeri ise, çok zorlu bir savaş mıydı? Sen bizim kurtarıcımızsın. Bütün Türkiye teşekkür etse azdır. Sen hala bizim kalbimizdesin seni seviyoruz Atam.
    Şimdi senin sayende Ülkemizde savaş yok, her şey senin sayende, sen olmazsan ülkemiz işgal edilir ve Atatürk olmasa ülkemizin her bir yanı paylaşılır. Seni çok seviyoruz sevgili Atam.
    Sevgili Atam gözün arkada kalmasın. Vatanımız için en iyisini biz yaparız. Sevgili Atam sen o güzel bayramları bize armağan ettiğin . Ben senin o sarı saçlarına kurban olayım. Ben senin o mavi gözlerine kurban olayım.

Ege NUHOĞLU

SEVGİLİ ATAM,

Siz keşke yaşasanız, hep sizinle olmak isterdim Atam. Şu an bile Atam sizinle gezmek isterdim. Keşke olsa. Atam yaşasaydınız hemen size gitmek isterdim. Sizinle geze geze duramazdık Türkiye’yi.
    Hep yaşasanız ortalığa neşe katarsınız.

Atam hep sizin oğlunuz olmak istemişimdir. Keşke de olsaymışım. Siz olmasaydınız Atam biz böyle güzelce yaşayamazdık. Atam en iyi Cumhurbaşkanı sizdiniz. Atam siz olmadan yaşayamazdık of off keşke yaşasanız.
    Atam sayenizde Türkiye’yi geliştirdik. İyi ki yaşamışsınız. Atam çok şanslıyız Atam! Beni siz görseydiniz Atam ! Şimdilik hoşçakalın Atam.

BORA ÇAKIN