Atatürkün 30 ağustos zafer bayramı hakkında sözleri

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Atatürk'ün 30 ağustos zafer bayramı hakkında söylediği sözleri

Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos Zafer Bayramıyla ilgili Sözleri

Efendiler, bizim milletimiz vatanı için, hürriyeti ve hakimiyeti için fedakar bir halktır,bunu isbat etti. Milletimiz yaptığı inkılâbatın kıskanç müdafiidir de. Benliğinde bu faziletler yerleşmiş bir milleti, yürümekte olduğu doğru yoldan, hiç kimse, hiçbir kuvvet alıkoyamaz.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.

Memleketimizi esir etmek istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

Efendiler, milletimiz bundan sonraki mesaisinde de muvaffak olabilmek için, milli hedefini bütün vuzuh ve katiyetle, tekmil vatandaşların nazarında ve vicdanında bütün parlaklığıyla tesbit etmiş bulunuyor. İsterseniz benim burada hedef dediğim şeyi, siz milletin mefkuresi tesmiye ediniz. Fakat bu unvanı verirken dikkat ediniz ki, hayali bir manaya kendimizi kaptırmayalım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

30 Ağustos Zafer Bayramı, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

Son düzenleme: 22 Eylül 2013