Atatürk'ün Doğa Sevgisi ile İlgili Kısa Hikaye

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Lavinia tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğa sevgisini anlatan kısa hikayeyi konumuzun devamında okuyabilirsiniz..

Bir gün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Yalova sahilinde bulunan bir çınar ağacının güzelliğinden etkilenerek ağacın yakınına bir köşk yapılmasını emreder.
    Köşk kısa sürede yapılır…
    Ancak bir süre sonra ağacın dalları köşkün çatısının üzerine gelir.
    Bir yıl kadar sonra Atatürk ziyaret için köşke tekrar geldiğinde; köşkün yetkilileri durumu anlatarak dalları kesmek için izin isterler.
    Ancak; Atatürk çınarın dallarının kesilmesine izin vermez. Köşkün yerinin değiştirilmesini emreder.
    Bunun üzerine İstanbul Belediyesi’nin ekipleri çalışmalara başlar. Köşkün temeli açılır, tren raylarının üzerinde hareket ettirilerek ağacın biraz daha uzağına yerleştirilir.
    Bu olay zamanın gazetelerinde belge ve fotoğraflarıyla yer almaktadır. O günden bu güne köşkün adı “Yürüyen Köşk” olarak bilinir.

2. istediğim gibi değil

3. tan sitediğim gibi saoğl:)

4. Ben beğenmedim:(.Çünkü sınıftaki hekes aynı anıyı araştırdıo_O.Bu arada o bir hikaye değil o bir anı canım. :pBEĞENMEDİM.Beni MUTLU edemedin...

5. çok uzun

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Nisan 2015

6. öğretmen tıpkısının aynısını anlatmıştı:)

7. tam istediğim gibi kısa ve öz

8. Bence de Sevdanın dediği gibi güzel olmamış Ve bize de öğretmen aynı hikayeyi okudu ama yinede hiç yoktan iyidir sözünde yola çıktım

9. beğendim:)Ama kötü yanıda var: Çünkü herkes onu yazacak:mad:Ödevlerimde bile bu hikaye var:mad:Olsun hiç yoktan iyidir:)O yüzden yazacağım:)[

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2015

10. Çok güzel ellerine sağlık:):):):):)Ben bile böylesini yazamam.:):):):):):):)Çok çok çok çok çok çokçok saol:):):):):):):):):):):):):)

11. Beğenmeyenler için diyecek lafım en iyisini bulun da görelim hadi

12. BEGENDİM AMA AZ BUZ ÇOK DA GÜZEL DEGİL;):(

13. :(maalesef olmamış

14. teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ekim 2015

15. Ya çok uzun ama güzel ödev için baktım hiç kimse bulamamış 2dakkada bitti bence güzel :) :) yani

16. Bencede Çok kötü herkes aynı şeyi yazmış

17. bence çok güzel:):):):):):):)

18. Susun yaaaaaaaaa

19. Bence çoook güzel olmuş. Atatürk'ü çoooook seviyorum

20. Bak sevda denilen kişi anı ve hikaye aynı ve sonuçta sınıfta herkesin aynı hikayeyi yazması yazmamaktan dahaki.