Atatürkün kadın hakları ile ilgili sözleri

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Elif tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Atatürkün Kadın Haklarıyla İlgili Sözleri

Atatürkün Kadın Hakları Sözleri.

Atatürk kadın hakları için bazı önemli sözler söylemiştir. Tarih arşivinden araştırdık ve sizin için sitemize ekledik:

1.Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

2.Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkıyla anlaşılır.

3.Dünyada hiç bir milletin kadını "Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere qötürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim," diyemez!

4.Dünyada her şey kadının eseridir.

5.Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.

6.Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir.

7.Kadınlarımızın genel görev ve çalışmalarda paylarına düşen işlerden başka, en önemli, en hayırlı, en faziletli bir ödevleri de "iyi anne" olmalarıdır.