Azeri dilinde sevgi mesajları

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Azeri dilinde sevgi mesajları
    Azerice Sevgi Sözlerini okuyunca sevgiyi ifade eden birçok kelimenin ancak bu kadar içten ve kalpten söylendiğine tanık oluyoruz. Aşk ve sevgi her dilde güzeldir..Aşkın Dili Yoktur. İşte Azerilerin en güzel sevgi sözcükleri...

ASKIM bebecim, Sevgisinden emin oldugum tek insansan, Sene seni sevirem deyende ozumu dunyanin en xosbext insani hesab edirem..

Ay geceni men seni sevdiyim qeder sevseydi, Gunes yer uzune hersret qalardi, neceki bir vaxtlar men sene hesret qalmisdim...

Bilirem sen bir ulduzsan etrafinda bir çox planet var. Amma unutmaki men Dünyayam ve ancag mende heyat var..

Bir saniyeye gorub bir deqiqeye vurulub, bir saata sevirsense unutmaq uchun iller gerkdir.

Çoxdur sene sozlerim, aglima geldikce soylerim, bu fani dünyada gülüm men sensiz neyleyim?

Gecenin sessizliyini dinle icindeki meni duyacaqsan.Qaranliga bax uzumu goreceksen.Ellerini qelbine qoy gozlerini bagla sene ruhumu yolluyuram birazdan opuleceksen.

Seni ureyimin en derin gusesine heps etdim en buyuk avukatlari tutsanda ordan seni qurtara bilmezler

qelbini mene veresen, Dunyada en boyuk arzum odur ki..Sevirem sozunu mene deyesen..

Seni dusunduyum zaman senin de meni dusunub dusunmediyini dusunende meni dusundurur.

Axtardigin ne varsa bilki sende tapmisam. Sende evvel yox idim seninle var olmusam. Sendedir butun hicran, umidler. Meni mende axtarma men artiq sen olmusam!..