Azerice Ayrılık Mesajları

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Yavuz tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Azerbaycan Dilinde Ayrılık Sözleri

Azerice sevgili ayrılık mesajları sözleri. Azeri dilinde anlamlı ve hüzünlü ayrılık mesajları. Azerbaycan resmi dili olan Azerice Türkçeye çok yakın bir lehçedir. Karşılıklı diyaloglarda Azerice ve Türkçe arasında çok küçük farklar vardır. Azerbaycan'da uydu yayını yapan Türkiye televizyonları çok takip edilmektedir. Azeri lehçesinin dokunaklığı ile Azerice ayrılık mesajları sözleri.

Heyatın yalız olmayacağını sende menim qeder yahşi bilirsen de o zeman söyle mene neden bu aramızdaki ayrılık.

Unudacak qeder nifret ettin hatırlayacak qeder sevdinya sene mensizligi burahıp seni içimden terk edirem sevgilim.

Menden sene söylənmesi zor yazılması mümkin olamyan bir sözcük elvida sevgülüm.

Eger dünya ebedi olsaydı sene getme gal deyerdim ama dünya fani ölüm ani olduğundan gerek sene sevgili anlar dileyirem.

Sen gettinya sen gedenden beri ölü kimiyem balam bumiydi sözin bumiydi sevkin senin.

Onu bu qeder mutli görüncek getme galbalam diyebilmedim külüm.

Üregimde nifrati söndürmge yetmedi ayrılıkhın gelde gör ne çokh sevmişem aybalam men seni.

Uğurunda alavlanan bir qelbi sen geri ettin imdik isa onun peşindesen ama onu çohtan gayıp ettin.

Egerki o gün bu halımı bilseydim bu gün ben de o günleri yaşamahk istemezdim.

Ayrılıhk bele ağlayardı eger ki ayrılığı oda yaşasaydı utanardı etdigindən eşk əgərki bu eşki bilib tanısaydı.

Çohk sevdigin biri gelib ayrılmahk istedigini söylirse ağlama çün susdugunu görmek daha çohk aci çekdigine delildir.

Ayrıldıhkdan sora dost olam didiler dosttum çox sevdügüm bir başka yox didim.

Ayrılıgı sen diledin mesum közbebeklerinnen bahma mene Artıhk bu üreg senin degil yolun açıhk ola get gülerekten.

Son düzenleme: 24 Nisan 2013