Aziz Nesin Sözleri Bilge Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Hilal tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Aziz Nesin Sözleri
    Aziz Nesin den Sözler

Kadının aşka bakışı; 'bir sen, bir ben, birde bebek'ken, Erkeklerde bu durum; bir sen, bir ben, birde yedek' tir.

Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız; ama bilinsin ki adam gibi sevdiğimizdendir ..

Aşığım sana cümlesinin sonundaki a harfi terk etti seni. O da üzülmüyor gittiğine, Sen hala Aşığım San beni .

Bir gün bu ülkenin başucuna bir not yanağına da bir öpücük kondurup gideceğim. çok tatlı uyuyordun uyandırmaya kıyamadım diyeceğim...!

En güzel şiir matematiktir. Yeryüzünde şimdiyedek “iki kere iki dört eder”den daha güzel bir dize yazılmamıştır sanırım.

Tembellerin çalışma günü yarındır.

Yoksulun tek silahı çalışmaktır.

Bilirsin günahları yazan melek soldadır. Hatta bundandır kalbin solda olması. Çünkü belkide aşk, yaşanılan en büyük günahtır.

Ne ölünün arkasından konuşulur nede gidenin, çünkü ha ölmüştür ha gitmiştir kalan için.

İşin zoruna gideceksin.. herzaman zoru dene zoru yapamasan bile, zoru yapmaya çalışarak hiç olmazsa kolayını yaparsın..

Nasıl bittiyse bundan öncekiler, bu da biter.. Bite bite sonunda bende biterim.. Olur biter !

Al yalnızlığını gel ! Korkma, sıkılmayız. Senin yalnızlığın benim yalnızlığımla konuşur, biz ikimiz susarız !