Balıklar Suda Neden Batmaz

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Elif tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Balıklar Neden Suda Batmaz

Balıklar hakkında bana atılan bir maili paylaşmak istiyorum. Merak edilen bu konuda doğru bilgi sahibi olmak gerçekten çok önemlidir. Çevremizde bilmediğimiz o kadar çok şey vardır ki çevremizde bulunan canlılar hakkında araştırmak bilgi sahibi olmak açısından çok faydalı bilgileri ve en önemlisi de doğru bilgileri derlemek gerekir. Eminim siz de merak ediyorsunuz biliyorum balıklar neden suda batmazlar gelin hep beraber bunun cevabını öğrenelim!..

İlk önce balıkların neden batmadığını açıklayalım; Balıkların vücutlarında hava kesecikleri vardır bu hava kesecikler sayesinde balıklar batmazlar bu keseler balığın batmasını önler.

Solunum sisteminin balıklarda diğer bütün canlılardan farklı olduğunu biliyoruz.Balıklar da insanlardaki burnun yerine nefes alıp vermelerini sağlayan solungaçlara sahiptirler bu solungaçlarla bereber suyun içerisindeki oksijeni rahatlıkla kullanabilirler.Balıkların burun delikleri küçük keseciklere doğru açılır balıklar bu keseciklere dolan su nedeni ile koku alabilirler.