Baş ağrısını gideren çay

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Ağrı Giderici Çaylar

Baş ağrısını gideren çay tarifi

Bitkisel hazırlanan bu Zencefil çayı ile ağrılarınız azalıp dinecek.Çünkü Zencefil vücutta ağrıya neden olan kimyasalların üretimini azaltır.Ihlamur ve Papatya da duygusal ve fiziksel gerginliği yatıştıran gevşetici bitkilerdir..

Malzemeler

1 bardak (250 ml) su
    1 çay kaşığı doğranmış zencefil
    1 çay kaşığı kuru papatya
    1 çay kaşığı kuru ıhlamur

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra,Zencefili ağzı kapalı bir tencerede beş dakika yavaşca kaynatın,ateşten alın. Papatya ve ıhlamuru da ekleyin. 10 dakika demlenmeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz bu çayı Süzerek için.

2. Cevap: Baş ağrısını gideren çay

bu çayı içmek için japon çay içme töreni lazım))

Son düzenleme: 13 Ekim 2012

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Baş ağrısını gideren çay

Çok mu kötü tadı:( hazırlamaya çalışıyordum emin misin: )

4. Cevap: Baş ağrısını gideren çay

tadından deil bende hiç içmedim) resim ve tarif japon çay içme sunumlarını hatırlattı))

5. Elif

Elif Yönetici Admin

:))Resmi değişirsem fikrin değişir mi peki:confused:
    tarife de bal katarım:p

6. Cevap: Baş ağrısını gideren çay

resim çok güzel, ama bal deyince şimdi içesim geldi)) akşam bende mi yapsam:cool:

7. Cevap: Baş ağrısını gideren çay

Başlığı görünce hemen içeriğe baktım ama çayın içindekileri görünce vazgeçtim. Benim başım ağrımaya devam edecek sanırım :D

8. Elif

Elif Yönetici Admin

Alla alla, papatya,ıhlamur ne güzel işte..sen de beğenmedin demek Laviniam..yalanda da olsa ellerine sağlık der:eek: bidaha size çay yaparsam çok görürsünüz.:rolleyes:

9. Cevap: Baş ağrısını gideren çay

Ne oldu size böyle arkadaşlar?Siz hasta olmazdınız. :D Bir de içeceği beğenmiyorlar. :)Geçin oturun kenara şöyle.Birkaç önerim var.Başağrısının aşısı da yok ne yazık ki...:rolleyes: :))) O yüzden öncelikle başağrınıznı kaynağı nedir elbette bunu ben bilemem. :D Fakat yastıksız düz bir zemine mümkünse hiç hareket etmeden 20 dak. kadar gözleriniz kapalı uzanırsanız birazcık faydası oluyor...

10. Elif

Elif Yönetici Admin

Çok şükür baş ağrısını atlattık sevgili Berrak:) şimdi öksürükle cebelleşiyoruz:( önerilerini bizimle paylaşırsan memnuniyet duyarız.Benim verdiğim tarifleri beğenmiyorlar:confused: