Ben de Özledim'de Leyla İle Mecnun Finali!

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve Lavinia tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir beğeniyle izlenen Leyla ile Mecnun dizisi beklenmedik bir şekilde yayından kaldırılmıştı. Dizi ekibi Star TV için Ben de Özledim isimli bir dizi çekmeye başladılar. Dizinin ilk bölümü Cuma akşamı yayınlandı. Ben de Özledim dizisinde Leyla ile Mecnun'un finali yapıldı.
    Bir masa etrafında otururken Ali Atay'ın (Mecnun), Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak'a dizinin finalini sormasıyla Burak Aksak finali anlattı. Leyla ile Mecnun'da tek gerçek olan Mecnun'muş! İzlediğimiz bütün her şey aslında Mecnun'un kafasından geçenlermiş.
    Mecnun ilkokuldayken bir kaza geçirmiş ve yatağa mahkum olmuş. Annesi bir süre sonra bırakıp gitmiş ve Mecnun'a babası bakmaya başlamış. Gözlüklü çocuk, Kaan aslında Mecnun'un ilkokul arkadaşı. Hep önlükle izlediğimiz Kaan'ı Mecnun öyle hatırlıyor. İskender (Mecnun'un babası), Mecnun'a yemek yedirirken Erdal'ın siparişleri getirdiğini söylüyor. Mecnun Erdal'ı hiç görmediği halde tuzluğu Erdal'a benzetiyor.
    İskender yaşadıkları eve taşındıkları zaman bahçeye Yavuz adında bir ağaç dikmiş. Hırsız Yavuz, aslında ağacın akşam duvarda oluşan gölgesi. Öyle ki dizi boyunca Yavuz bir kez bile eve kapıdan girmedi.
    İsmail abi ise aslında bir Japon balığı, pullu pullu! Mecnun içinden balığa İsmail abi diye sesleniyor. Balığın da ona Hoop! diye karşılık verdiğini düşünüyor. İskender başka bir Japon balığı alıp İsmail abinin yanına koymuş ama balık daha ilk gün ölmüş. Mecnun da onun bu haline üzülüyor.
    Ak Sakallı dede eve gelen doktor, şırınga da asası. Mecnun'un vücudundaki mikroplarla savaşıyor, karabasanla..
    Leyla ise Mecnun'un ilkokulda aşık olduğu kız. Leylaların sürekli değişmesinin sebebi ise Mecnun'un TV'de gördüğü kızları Leyla olarak gözünde canlandırması.
    Aslında Mecnun'un bütün dünyası o oda kadar!

Leyla ile Mecnun 3 dakika içerisinde bütün izleyenleri derinden etkileyen bir final yaptı..

Son düzenleme: 27 Ekim 2013