Betimleme Örnekleri Kısa

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Demir tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Betimleme İle İlgili Örnekler

Alt dudağından çenesine, aşağı parçaları dökülmüş mozaik bir insan yüzü var karşımda. Saçı, gözleri, kaşları, burnu, üst dudağı ile uyumlu, güzel bir yüz... Delici mi delici, derin mi derin bir bakış... Güzellik arayıcısı ruhum, onu kadın olarak algılıyor. Bir iki gün önce televizyonda bir bakış kıvılcımlanması gibi gözüme çarpıp belleğime yerleşen "mozaik yüz" ü internetten indirip ekranda büyüttüm.

Gökyüzünün açık güneşli olduğu bir ilkbahar günüydü. Öğleden sonra saat tam beşe çeyrek kala, arabamla Guercina’nın Pazar yerine geldim. Alan insan kaynıyordu. Birden çanlar çalmaya, sirenler ötmeye başladı. İlk kez gökten düşen bir bombayı, sonra bunun ardından on sekiz tane kadar olduğunu sayabildiğim savaş uçaklarını gördüm. Bombaların patlaması anlatılamaz bir panik yarattı. Ben beş milis askeriyle birlikte küçük bir tahta köprünün altına saklandım. Oldukça iyi gizlendiğimiz yerden meydanda olup bitenleri, kadınların, erkeklerin, çocukların ve hatta hayvanların nasıl bir şaşkınlık ve korku içinde kaçıştıklarını dehşetle görebiliyorduk…