Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

Konusu 'Web Bilgisayar' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Bilgisayarın Sesini Yükseltme

Bilgisayarımızın donanım özellikleri nedeniyle sesi size yeterli gelmiyorsa, Bilgisayarınızın ses ayarlarında ufak değişiklikler yaparak bilgisayarın sesini yükseltmeniz mümkün.
    Bilgisayarın Sesini Yükseltmek için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıda verilmiştir.

Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

1- Önce saatin yanında bulunan ses simgesine sağ tıklayın ve Aygıttan yürütme aygıtları kısmına girin.

2- Sonra Kayıttan yürüt sekmesi içinde bulunan Hoparlör kısmına sağ tıklayıp Özellikler e girin.

3- Daha sonra Geliştirmeler sekmesine gelin ve orada bulunan Ses Yüksekliğini Eşitleme kısmını aktif hale getirin. Ses Yüksekliğini Eşitleme kısmı aşağıdaki gibi seçili durumdayken (arka planıda maviyken) kırmızı kare içine alınmış olan Ayarlar butonuna tıklayın.

4-Açılan ekrandan Serbest Bırakma Saati kısmını en ileri getirerek Uzun olmasını sağlayın. Daha sonra ayarlarınızı gerekli yerlere tıklayarak kaydediniz. Bilgisarınızda bir müzik dosyasını çalıştırıp sesin artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz.Şayet işlemlerde hata yapmadıysanız bilgisayarınızın sesinde hissedilir bir artış olacaktır.

2. Cevap: Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

Abİ Çokk Çok saĞol İŞe yaradi artik mÜzİklerİ Çok İyİ dİnlİyorum

3. Cevap: Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

adamın gercekten işe yaradı, eyvallah

4. bende omadı windows 7 ne yapmalıyım

bende hiç olmadı

5. Cevap: Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

Bende hoparlör yazması gereken yerde kulaklık yazıyor kulaklık da takılı değil şu an yardımcı olabilir misiniz?

6. Cevap: Bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir

bende windows 7 ses ise realtek yüklü bu resimlerde görünen kısımlar benim pc yok ilk önce kulaklık sadece muzigi çalıyor insan sesini kısıyordu bir şekilde hallettim ama bu defa da kulaklıgın sesi kısıldı onu düzeltemiyorum ayrıca kullandıgım kulaklık samsun marka telefon kulaklıgı kulaklık uzerindeki görüşme tuşuna basınca sorun kalkıyor ama elimi çekince tekrar ses kısılıyor anlayamadım