Birce Akalay Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Lavinia tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Birce Akalay biyografisi

Birce Akalay 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladıktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'ne girdi fakat mezun olmadı. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Türkiye Güzelik yarışmasında üçüncü oldu. 2004-2007 yılları arasında spor spikerliği yaptı. Kader ve Senin Uğruna dizilerinde başrol oynadı. Asi dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Son Ders ve Nefes filmlerinde rol aldı. 2009 yılında Alayına İsyan dizisinde ve Sizi Seviyorum filminde oynadı. Yer Gök Aşk dizisinde başrolü paylaştığı Murat Ünalmış ile 2011 yılında evlendi fakat çift 1.5 yıl sonra boşandı. 2013 yılında Ben Onu Çok Sevdim isimli dizide rol almaya başladı.

[IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/birce-akalay-kimdir-22925.jpg]birce-akalay-kimdir-22925[/IMGALT]