Böbreklerin boşaltım sistemindeki görevi nedir

Konusu 'Ödevim var' forumundadır ve Misafir tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Boşaltım sisteminde böbreklerin görevi nedir?

Kanımızda atık maddelerin yanı sıra karbonhidratların, yağların ve proteinlerin sindirilmesi sonucunda oluşan küçük moleküller ile vitamin ve su gibi yararlı maddeler de bulunur. Kanımız, böbreğimizin temel birimi olan nefronlar tarafından süzülerek temizlenir.

2. Cevap: Böbreklerin boşaltım sistemindeki görevi nedir

Kan içindeki zararlı atıkları ve üreyi süzerek idrar şeklinde vücuttan uzaklaştıran böbrekler bel omurlarımızın iki yanında yer alır ve şekli fasulyeye benzer. Kanımızda atık maddelerin yanı sıra karbonhidratların, yağların ve proteinlerin sindirilmesi sonucunda oluşan küçük moleküller ile vitamin ve su gibi yararlı maddeler de bulunur. Kanımız, böbreğimizin temel birimi olan nefronlar tarafından süzülerek temizlenir.

3. Cevap: Böbreklerin boşaltım sistemindeki görevi nedir

teşekkür ederim

4. Cevap: Böbreklerin boşaltım sistemindeki görevi nedir

teşekkür

5. Cevap: Böbreklerin boşaltım sistemindeki görevi nedir

teşekür ederim

6. Teşekkürler öz kısa bir bilgi

7. teşekkürler

8. thank you

9. thank you

10. Teşekkürler aradığım yazıyı burda buldum

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ekim 2014

11. Abidik bubidik

12. çok guzel thank you

13. Çok teşekkürler kısa bir bilgi verin ve ödevi kolay bir şekilde yaptım. :);):cool:

14. Böbrekler vücudumuzdaki kanı süzerek atık maddeleri (idrarı) üretere yollar.Bu olay günde defalarca tekrarlanır. Böbreklerimiz birgünde toplam 100-150 litre civarında kan süzer.

15. Çook teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

16. ( Sanane ) tşk

17. Yanlış cevap kandaki zararlı maddesi üreteçeviren karaciğer