Böğür ağrısı sebepleri

Konu, 'Hastalıklar ve Belirtileri' kısmında webkolik tarafından paylaşıldı.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yetkili Kişi

  Böğür ağrısı nedenleri

  Böğür ağrısı aslında bir nevi karın ağrısıdır. Ama halk arasında böğür ağrısı adıyla anılır. Bu ağrının böbrek hastalıklarına işaret ettiği belirtilir. Böğür ağrısının en önemli sebeplerinden biri böbrek iltihabı, böbrek damarlarının tıkanıklıkları, idrar yollarındaki tıkanıklığa bağlı olarak böğür ağrısına neden olur.
  Ağrı bütün gün kendini hissettirir. Gün içinde ataklar halinde şiddetlenir. Neredeyse hiç geçmeyecekmiş gibi sürer.Ataklar sırasında ağrının şiddeti kişiyi kıvrandıracak kadar büyüktür.Ancak Böbrek taşının ağrısına göre daha hafif bir ağrıdır
  Ağrı eğer böbrekten dolayı ise sırt bölgesinde, belde, karında, kasıkta ve genital organlarda oluşur.İlerleyen süreyle birlikte diğer bölgelere de yayılır. Hastalarda bulantı kusma çok görülmez. Daha çok Böbrekte ki kistlerin patlaması ve yine böbrekteki bir kanserin kanaması da benzer bulgulara yol açar.Başta da belirtildiği gibi vücudun herhangi bir yerinde şiddetli bir acı ile duyulur. Sinir uçlarının uyarılması sonucu hissedilen bu rahatsızlık, can çekişmeye kadar değişen şiddetlerde kendini gösterir.
   

 2. Cevap: Böğür ağrısı sebepleri

  bu tür rahatsızlıkları bulunanların hekim kontrollerinin yanı sıra, kış aylarında kendilerini sıcak tutmaları gerekmektedir. Sürekli olarak temiz ve bol su tüketmeleri önerilir.