Çanakkale Zaferi Kutlama Programı 2013

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Elif tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

18 mart çanakkale zaferini kutlama programı örneği

2013 Çanakkale Zaferi Örnek Kutlama Programı

Çanakkale zaferini kutlama programında yer alan tüm bilgi ve içeriklere aşağıdaki bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2013–2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ................OKULU/LİSESİ 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 98.YILI KUTLAMA PROGRAMI

Açılış ve saygı duruşu

İstiklal marşı

Açılış konuşması

Şiir

Konuşma

Şiir

Şiir

Konuşma

Konuşma

Koro

Kapanış

2. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Çanakkale Zaferi Kutlama Programları

AÇILIŞ

Sayın müdürüm, Kıymetli öğretmenlerim, Sevgili arkadaşlar, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 98. Yılı kutlamalarına hoş geldiniz!

"Türkler, Çanakkale’yi zorlayan, çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir.” İşte bizler bugün bu kutlu ve yüce zaferin mimarlarını anacak, kazandıkları şanlı zaferi bir kez daha kutlayacağız. Bizler, bugünleri yıllar öncesinden kazanıp bize armağan eden atalarımıza çok şeyler borçluyuz. Hepsini saygıyla yad ediyoruz.

Çanakkale Savaşı sırasında “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum.” Diyerek askerlerini şahlandıran Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale’de vatanı ve namusu için savaşıp şehit olmuş askerlerimiz ve geride kalanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde İstiklal Marşımız söylenecektir.

Saygı duruşunu yönetmesi ve İstiklal Marşını okutması için Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ...... kürsüye davet ediyorum.

Dur yolcu! bilmeden gelip bastığın
    Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
    Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
    Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

- Okul Müdürümüz sayın .....’i açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet ediyorum.

- Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması için Tarih öğretmenimiz ..........n’ı kürsüye davet ediyorum.

İnletsin top sesleri yeri göğü ne çıkar?
    Zaferle noktalandı bütün bu saldırılar.
    Mehmetçikteki inanç, komutanında deha,
    Süngüler zafer yazdı, ikan ile yıldızlara!

- Şimdi okulumuzun ..... sınıfından ......... arkadaşımızı yazısını okuması için kürsüye davet ediyorum.

Saldırdı Mehmetçikler, Allah Allah diyerek,
    Mermisi tükenince, süngüsünü çekerek.
    Boğaz'da tarih yazdı, kendi de tarih oldu,
    Savaşan düşman bile, Memet'e saygı duydu!

- Okulumuzun .... sınıfını öğrencilerden .........l’ü “Çanakkale Savaşı” adlı şiiri okuması için buraya davet ediyorum.

Gülmeyiniz ey düşmanlar,
    Çanakkale geçilemez.
    Bekler nice kahramanlar,
    Çanakkale geçilemez.

- Şimdi de ..........sınıfından ........ arkadaşımızı yazısını okuması için kürsüye davet ediyorum.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
    Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!”

- Okulumuzun ..... sınıfı öğrencilerinden .........’ı “Çanakkale” adlı şiiri okuması için kürsüye davet ediyorum.

Tarihin dilinden düşmez bu destan ,
    Nehirler gazidir, dağlar kahraman,
    Her taşı bir yakut olan bu vatan,
    Can verme sırrına erenlerindir.

- ....... sınıfını öğrencilerden ........ arkadaşımızı yazısını okuması için buraya davet ediyorum.

Bu vatan toprağın kara bağrında
    Sıra dağlar gibi duranlarındır
    Bir tarih boyunca onun uğrunda
    Kendini tarihe verenlerindir.

- ...... sınıfından ........... arkadaşımızı “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri okuması için kürsüye davet ediyorum.

- Sırada .......... ve .......... arkadaşlarımızın seslendireceği “Çanakkale Türküsü” var. Arkadaşlarımızı buraya davet ediyorum.

Kıymetli öğretmenlerim,
    Sevgili arkadaşlar

....... olarak hazırlamış olduğumuz program burada sona ermiştir.
    Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.

H O Ş Ç A K A L I N !