Cemal Süreyanın Aşk Sözleri

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve Elif tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Cemal Süreya Sözleri

Cemal Süreyanın Aşk Sözleri

Şair ve yazar Cemal Süreya nın en güzel Sözleri..

Akıla gelen, başa gelir diyorlar ya, yalan! Öyle olsa, milyonlarca sen düşerdi başıma.
    Adresim oldun benim. Biliyorsun bunu değil mi? Alınyazım oldun. Korka korka çaldım kapını. Ne yapayım sevdim seni... Sensin artık ne varsa...

Bir çeşmeye koşar gibi koşuyorum sana. Anlasana!

Ben nerede bir çift göz gördümse tuttum onu güzelce sana tamamladım. Sen binlerce yaşayasın diye yaptım bunu. Bir bunun için yaptım..

Göz göze gelebilirseniz, ipi kopmuş bir uçurtma, hızla uzaklaşır bakışlarından.

Güzelsin sevgilim. Ama çok yakından...

Hiçbir şeyim yok akıp giden sokaktan başka, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

Kehanet adlı kısacık bir şiir buldum. Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

Daha nen olayım isterdin, onursuzunum senin!

Kuşlar toplanmış göçüyorlar; keşke yalnız bunun için sevseydim seni..

Önce öp sonra doğur beni.

Aşklar da bakım istiyor, öğrenemedin gitti...

Önce sevdiğiniz terk eder sizi, arkasından uykunuz.. Sonra ne sevdiğiniz gelir geri, ne de uykunuz..

Seni bir kere öpsem ikinin hatırı kalıyordu iki kere öpeyim desem üçün boynu bükük..

Senin bir havan var beni asıl saran o. Onunla daha bir değere biniyor soluk almak.

Şurda 'senin gözlerindeki o bakımsız mavi'; güzel laflı İstanbullular..

Tek yanlı aşk kişiyi nasıl aptallaştırıyor, nasıl unutmuşum senin bir başkasını sevdiğini...

Uzaktan seviyorum seni... Kokunu alamadan... Boynuna sarılamadan... Yüzüne dokunamadan... 'Sadece Seviyorum'

Yalnızlık bir ovanın düz oluşu gibi bir şey.

Rastlaşmamak için elimden geleni yaparım, bu böyle pek de kolay değil gerçi...

İkide bir elini başına götürüp rüzgarda dağılan yalnızlığını düzeltiyorsun.

Sana yolculuk yapmak istiyorum. Kes yüreğine giden bir bilet; "can" kenarı olsun..