Dayanışma İle İlgili Kompozisyon 4. Sınıf

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Nehir tarafından 23 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. 4. sınıf dayanışma ile ilgili kısa kompozisyon

Günlük haberlerde duyarız Her gün bir yerlerde kampanyalar başlatırız Çevremizde ve okulumuzda bizler de yaparız Zaman zaman kermesler düzenleriz Bu faaliyetler ihtiyacı olanlara yardım için yapılır Bu yardımın adı, dayanışmadır.
    Kampanyalarda görev alırız Yapabileceğimiz işleri üstleniriz Planlanan iş bölümü kampanya sonuna kadar devam eder Toplanan yardım, komite veya bir temsilci tarafından ihtiyacı olanlara verilir.

Kermeslerde yaptığımız el becerileri sergilenir Aileler iş bölümüyle yaptıkları yiyecekleri sergilerler Kermese davet edilenler veya ziyaret edenler sergilenen ürünlerden ve yiyeceklerden satın alırlar.

Bazen de gönüllü yardım komiteleri kurulur Bizim de içinde bulunduğumuz sınıf, okul,mahalle yardım grupları oluşturulabilir Başkalarına yardım etmenin huzurunu duyarız Biz de başkalarının yardımına ihtiyaç duyabiliriz Bu konuda çok duyarlı olduğumuzu göstermeliyiz.
    İlk dayanışma aile kurumu içinde görülür Aile topluma yol gösterir Düzenli bir hayatın sürdürülmesi aile bireylerinin sevgi, saygı ve dayanışmasına bağlıdır Aile de herkesin bir rolü vardır İş bölümü ile yaşam kolaylaşır Herkes üzerine düşen görevi yaptığı gibi, bir¬birlerine de yardım eder.