Doğa Ve Evren Hakkında Güzel Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' kategorisindedir ve Merve tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Merve Üye Özel üye

Doğa Ve Evren İle İlgili Sözler

Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım!
    Napolyon Bonapart

Dünyanın iyi yönde değiştiğini hiç görmedim.
    V for Vendetta (2005)

Bırakın dünya sizi değiştirsin. O zaman siz de dünyayı değiştirebilirsiniz.
    The Motorcycle Diaries (2004)

Şu anda kendini yok etmeye çalışan bir dünyada yaşıyoruz.Böyle bir durumda sadece gözlerini kapatıp görmezden gelirsin.Kendini korursun.
    The Thin Red Line (1998)

Hayallerimiz olmadan yaşayacaksak bitkiden ne farkımız kalır.
    The World's Fastest Indian (2005)

Yeryüzü yaşayanlara aittir, ölülere değil.
    Thomas Jefferson

Hayat bir toplama kampı gibidir. Ölmeden terk edemezsiniz.
    Woody Allen

Gönlüm uçmak dilerken semavi Ülkelere, Ayağım takılıyor yerdeki gölgelere
    Necip Fazıl KISAKÜREK

Avlayacaksan en zayıf geyiği avla, çünkü sağlam olanlar yeni neslin devamını sağlayacaktır.
    Kızılderili Atasözleri

Biz ağaçlara zarar vermek istemeyiz. Ne zaman onları kesmemiz gerekse, önce onlara tütün ikram ederiz. Odunu asla ziyan etmeyiz, lazım olduğu kadar keser, kestiğimizin hepsini kullanırız. Eğer onların hislerini düşünmez ve kesmeden önce tütün ikram
    Kızılderili Atasözleri

Dünyadaki her şeyin bir sebebi vardır. Her bitki bir hastalığı tedavi etmek için büyür. Ve her insan bir görevle yaratılmıştır.
    Kızılderili Atasözleri

Hayvanlar olmadan insanlar nedir ki? Eğer bütün hayvanlar kaybolup giderse insanoğlu büyük bir ruh yalnızlığı içinde ölecektir. Hayvanlara ne olduysa insanlara da aynısı olur. Her şey birbirine bağlıdır. Yerkürenin başına gelen, yerkürenin
    Kızılderili Atasözleri

Her şey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar... Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür.
    Kızılderili Atasözleri

İlkbaharda usul usul yürü; toprak ona hamiledir.
    Kızılderili Atasözleri

İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.
    Kızılderili Atasözleri

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

Bu dünyada sadece iki çeşit felaket vardır, biri amacına ulaşamamak, diğeri ise ulaşmak.
    Oscar Wilde

Yeryüzünde yalnız benim serseri, Yeryüzünde yalnız ben derbederim. Herkesin dünyada varsa bir yeri, Ben de bütün dünya benimdir derim.
    Necip Fazıl KISAKÜREK

Acaba ben de bugün kendime insan mı desem Yoksa emsalimi temsil ile hayvan mı desem
    Neyzen Tevfik

Aşıkların gönüllerinin yanışıyla gözyaşları olmasaydı, dünyada su da olmazdı, ateş de.
    Mevlana Celaleddin-i Rumi

Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki; Padişah bu dünyadan eli boş gitti.
    KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.
    Aldous Huxley

Musikinin ritminde bir sır saklıdır; eğer onu ifşa etseydim dünya alt üst olurdu.
    ŞEMS-İ TEBRİZİ

Sanki birileri deneyler yapıyor ve bütün dünya onların laboratuarı.
    Fringe (TV Series 2008)

alıntı

Sayfayı Paylaş