Duaların Efendisi

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Elif tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Şeddad İbn Evs'ten (r.a) rivayet edildiğine göre; Resulullah (s.a.v) aşağıdaki duanın Seyyidü'l-istiğfar, yani ''istiğfarın en üstünü'' olduğunu belirtmiştir. Bu itibarla, her kim bu duayı, sevabına ve faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da sabah olmadan ölürse yine cennetlik olacağını yine ifade buyurmuşlardır.
    Allahümme ente Rabbi, la ilahe illa ente halakteni ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ'dike me's-tedâtü.Eûzü bike min şerri
    mâ sanâ'tü, ebuu leke bi-nî'metike aleyye ve ebuu bi-zenbî, fağfirlî feinnehû lâ yağfıru'z-zünûbe illâ ente.
    (Allahım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde durmaktayım. Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz.)

(Buhari, De'avat 2)