E-Okul Nedir E okuldan Neler Öğrenilir

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve öykü tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. öykü

öykü Moderatör

E okul sistemine nasıl giriş yapılır nasıl kullanılır kısaca anlatım

E okul sistemi 2007 yılında aktif olmuştur. Akif olduğundan bu güne öğretmen, öğrenci ve veliler için büyük kolaylık sağlayan e okul sistemi hakkında detaylı bilgilere bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir öğrenci için e okul sistemi okula kayıt olmasıyla açılır ve mezun olana kadar devam eder. Öğrenci okula kayıt olduğunda bir okul numarasına sahip olur ve bu okul no ile e okul sistemine giriş yapar.

e-Okulun Kapsamı

Şuan e okul sistemini kullanan bir çok okul bulunmaktadır. Kullanılması zorunlu olan e okul, ilköğretim okullar, ana okulları ve özel okullar kullanmaktadır. İleriki zamanlarda e okul sisteminin ortaöğretim kurumlarına da uygulanması ve getirilmesi düşünülmektedir.

e-okulda Neler Var?

E okul sistemi içerisinde şuan not oğrenme, nakil işlemleri, çocuğun oğretmeni hakkında bilgiler, oğrencinin devamsızlık durumu ve kayıtları ve oğrencinin aldığı dersler bulunmaktadır. Daha bunlara ek olarak bir çok ozellik var ve daha da eklenmesi bekleniyor.

E-Okulda Neler olacak?

E okulda gelecek planları olarak uzun ve kısa vadede bazı projeler yer almaktadır. Kısa vadede yapılması planlanan işlerin yüzde 99′u tamamlanmış bulunmakta. Uzun vadede ise öğrencinin bedensel gelişim grafiğinin e okul sistemine işlenmesi ve oradan okunabilmesi, ilköğretim okulunda bir ögrenci ile ilgili bir çok detaylı bölümler eklenecektir.

E okul sistemi öğrencinin haricinde velisine de açık tutulmakla beraber, veli çocuğuyla ilgili devamsızlık, karne notu v.b gibi bütün bilgilere e okul sistemi üzerinden ulaşabilecektir.