Eba Öğrenci Girişi Kaydol

Konusu 'Öğrenci Web' forumundadır ve Ceren tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Ceren

Ceren Süper moderatör

Eba öğrenci kurs girişi
    Milli Eğitim Bakanlığı Dersanelerin kapanmasından sonra Okullarda kurs eğitimine ağırlık verdi. Öğrenciler kendi okullarında kendi tercih ettikleri derslere ve yine kendilerinin tercih edebileceği öğretmenlerle haftasonu takviye kurtslarına katılabilecek.
    Kurslar ne zaman başlayacak
    1. dönem kursları 3 Ekim 2015´te başlayacak ve 24 Ocak 2016´da sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016´da başlayacak.

İnternet üzerinden EBA Öğrenci kurs başvurusu nasıl yapılacak?

EBA kurs başvurusu oldukça basit Okulunuzdan aldığınız EBA kurs şifresini EBA gov.tr Sitesine giriş yapın.
    Resim 1 de olduğu gibi Öğrenci kurs giriş seçeneğini tıkla
    eba.jpg

Daha sonra resim 2 deki gibi giriş ekranı karşınıza çıkacak buraya TC kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz
    EBA1.jpg

Bundan sonra yapacağınız işlem Listeden okulunuzu seçiniz

eba2.jpg

Okulunuzu seçtikten sonra hemen altında ders ekle seçeneği var burada istediniz dersi seçin sanırım her öğrencinin 3 ders seçme hakkı bulunuyor.

eba3.jpg
    Ders ekledikten sonra öğretmen seçimine sıra geliyor listede öğretmen seçimini yapınız.
    Son olarak Dersi kaydet dedikten sonra artık kurs başvurunuzu yapmış oluyorsunuz.

EBA4.jpg

2. ben kaydolmak istiyorum