Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır

Konusu 'Web Bilgisayar' forumundadır ve webkolik tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır Kısaca

Birçok kişi için hala bir sorun olan ekran kartı güncellemesi yapmak için gerekenleri bu sayfamızda hazırladık. Umarım ekran kartı güncelleme sorunu olan arkadaşlar için yardımcı olacaktır ve sorununu çözebilir.

İlk Önce GEFORCE Sahipleri için yapılması gerekenler şunlar;

Bu adrese tıklayın sayfaya gidin.

Adımda Graphics Driver

Adımda Geforce & TNT 2
    İlk adımda İşletim Sisteminiz bölümlerini kullandığınız sisteme göre belirleyiniz.
    Bu bölümleri doldurduktan sonra GO tuşuna basınız
    Daha sonra açılan pencereden “Primary Download Site” butonuna basarak yüklemeyi yapınız. Bu alanda gördüğünüz diğer mirror’ları da kullanabilirsiniz.
    Bu işlemlerin tümünü yaptıktan sonra yüklenen dosyayı açtığınızda yükleme kendiliğinden çalışacak ve gerekli güncellemeleri yapacaktır.

Şimdi de ATI sahipleri için yapılması gerekenleri sayalım;

Bu adrese tıklayın ve bağlantıya girin

1. Adımda İşletim Sisteminiz
    2. Adımda Graphic Driver
    3. Adımda Kartınızın modeli
    Bu bölümleri doldurduktan sonra GO tuşuna basın.
    Daha sonra açılan pencereden ADSL/KabloNET ile bağlantı sağlayınız High Speed, Normal Telefon hattı bağlantı sağlıyorsanız Dial-Up ise Low Speed altından; Display Driver için Download’a (indir) butonuna basarak yüklemeyi gerçekleştirin.
    Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra yüklenen dosyayı açtığınızda yükleme kendisi çalışacak ve gerekli güncellemeleri yapacaktır.

En son olarak INTEL sahipleri için yapılması gereken şeyleri verelim;

82865 Sahipleri: Bu adrese tıklayınız

82845 Sahipleri: Bu adrese tıklayınız

1. Adımda Get the latest graphics driver linkine tıklayın.
    2.Adımda karşınıza çıkan pencereden İşletim Sisteminizi seçin ve Go (ileri) tuşuna basın.
    3. Adımda güncelleme dosyaları karşınıza çıkacak. Buradan Latest Avaible yazan linkten Download (indir)’a basarak, sürücüyü bilgisayarınıza yükleyin.
    Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra yüklenen dosyayı açtığınızda yükleme kendisi çalışacak ve gerekli güncellemeleri yapacaktır.

Alıntıdır..