En Güzel Anlamlı Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Merve tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Güzel Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler En Güzel

Parası olan pazardan, imanı olan mezardan korkmaz... N. Fazıl Kısakürek

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter. ben o rüzgarda olacağım.

Yüzmesini bilene yüreğim okyanustur diyordum ya; Ey sevgili, sen git başka denizlerin koynunda boğul..Ben sana çoktan kurudum... Mevlana

Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan; yağan her yağmur damlasını yakalamaya calış.yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır...

Mutluyken görmezden geldiğin şeyler mutsuzken canını yakar; Çünkü insan hatalarını mutluyken değil, hep mutsuzken anlar. Çehov

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter.Ben o tatlı sessizlikte seninleyim!

Dibini görmediğin suya atlamadığın gibi, Sonunu bilmediğin sevgiye teslim etme kendini. Mevlâna

Şu kalbim hayatta hiç kimseyi böyle sevmedi hiç kimseye böylesine yenilmedi ne
    yapsam ne söylesem dinletemedim kalbime çünkü o kalbim seni sevdi..

İnsan yaşamı boyunca bir kişiyi sever. Önceki ve sonrakiler; birer arayış , kaçış ya da aldanıştır. Goethe

Seni düşünmek seni görmekten iyidir çünkü ben hayalimdeki seni seviyorum.

Yokluğun yıldızlara ulaşmak kadar zor varlığın yaşam kadar kutsal sen nefes
    kadar önemli canım kadar değerlisin.

Bir tutsağın boynuna geçirdiğiniz zincirin öteki ucu, kendi boynunuza takılıverir.

Hayat, her gidenin ardından koşmaya değmez bilmelisin. Sen gelecek olanları bekle, gidecek varsa bırak gitsin..