En Güzel Manalı Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Elif tarafından 27 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

En Güzel Manalı Sözler Facebook,
    Manalı hoş sözler

en güzel manalı mesajlar, sözler

Aşırı yüz bulan ve her dediğini yaptıran aşk usandırır.

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

öyle kaba insanlar vardır ki ayı onların yanında centilmen sayılır.

Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Aşk birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır.

Korkma!Sakın sevmekten korkma.Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak..

Engeller gözlerinizi hedeften ayırdığınız zaman gördüğümüz o ürkütücü şeylerdir.

Hedefe nişan almadan önce, barutun var mı kontrol et.

Kadın kasa gibidir, şifresi bilinmeden açılmaz.

Sıcak bir gülüş bir buz dağını eritebilir.

Işık yanmadan karanlık yok olmaz.

Hayal gücü ruhun gözüdür.

Hayat zorlaştığında tutunacak birilerini ararsınız.

Arkadan konuşmak yalnız ahlaksızlık değil, korkaklıktır da.

Ne yazık ki, bazen insanlar siz bağırmadıkça duymuyorlar

Dostlarınız azaldığı derecede ölüme biraz daha yaklaşmışsınızdır demektir.

Birine verilecek değer uğruna feda edilebileceklerle ölçülebiliyorsa aç gözlerini etrafına bak. Gördüğün her şeyi feda edebilirim. Ama sakın aynaya bakma.

Uğruna öleceğim bir gül seviyorum adı bende saklı o benim her şeyim, bitanem uğruna öleceğim, tek aşkım sevdiğim, seni çok seviyorum.

Geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı güneş asla doğmazdı. Ben sana aşığım, ben sana tutsağım, uğruna ölecek tek aşkımsın.

Sana yemin ederim. Sana söz veriyorum söz. Değmedi değemeyecek senden başka bana iki göz.

Susadım yeniden senin tatlı sözlerine. Ilık bir esintinin vücudumu titrettiği gibi girsin sesin yüreğimin derinliklerine.

Yarı dalgalı olmamalı deniz, ya tam dalgalanmalı ya tam kudurmalı. Ya ümit vermemeli sevgiliye, ya tam sevmeli. Ya da çekip gitmeli.

Kimileri seviyorum der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir.

Vur hançerini kalbime, kalbim kanasın. Fazla derine inme, çünkü orada bir tek sen varsın.

Hayatta hiç kimsenin bilmediği engin denizlerde, yunuslar gibi yüzmektir seni sevmek.

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim. Ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel. Çünkü gülüşünü çok özledim.

Sen çöl ortasında bir çiçek olsaydın seni yaşatmak için ömür boyu ağlardım. Ta ki susuzluktan gözlerim kör olana dek bir tanem.

Aşk yürek ister. Aşk kırmızıdır asi ve cesur.

Ne kazandık bu kadar bakmak ile Leyleğin ömrü geçer laklak ile.