Erzurum'lu Teyo Pehlivan'dan Estanteneler

Konusu 'Web Cafe' forumundadır ve Yavuz tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Erzurumlu Teyo Pehlivan Dan Enstantaneler

Gerçek adı Tayyip İde olan ve sonradan pehlivan olmadığı halde palavraları ile Teyyo Pehlivan diye meşhur olan Teyo Emmi düğünlere özel olarak çağrılır doğaçlamaları ile insanları güldürürdü. Anlatımlarında kullandığı gerçek mekan ve şahıs isimleri konuyu daha ilginç ve çekici bir hale getirmiştir. Bunlardan bir tanesini szilerle paylaşmak istiyorum.

Teyo Pehlivan kahvede anlatıyor:
    -Bir gün amcamın oğlu yeni aldığı uçağıyla Amerikaya gideceğini söyledi. Bu günlerde canım sıkılıyor bende geleyim dedim. Beraber Amerikaya uçtuk. İtalya üzerlerinde mazot bitince in aşağıdan biyerden al bende lavabo ihtiyacımı göreyim dedim. Mazotu aldık tam gidecektik baktım papa oralarda geziyor. Dedim hayırdır ne kara kara düşnirsen.:) Dediki Amerikaya gideceğim vesayit yok. Dedim koca uçak yermi yok gel senide götürelim. Neyse Amerikaya indik Clinton Genel kurmay başkanları hep beni karşılamaya gelmişler. Merhaba etik Clinton kulağıma eğilip bana sordu " Teyo emmi bu yanında getirdiğin kim tanıyamadık"??!!!!

Evet işte böyle Teyo emmiyi tanıyan amerika başkanı hıristiyanların ruhani lideri papayı tanıyamıyor. :)