Etli biber dolması tarifi resimli

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Elif tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Dolma Tarifleri Resimli

Etli Biber dolması

Dolma Biber içi Malzemeleri : 250 gr kıyma
    1 su bardağı dolmalık pirinç
    domates
    Kuru soğan
    Maydanoz
    salça
    yağ
    baharatlar
    tuz
    8 Adet dolmalık biber

Dolma içi Hazırlanışı: Pirinç yıkanıp dolma yapılacak kaba alınır. İçerisine doğranmış soğan, kıyma, ayıklanıp doğranmış maydanoz, salça, yağ ve baharatlar katılarak yoğrulur. Dolma içini hazırladıktan sonra biberleri yıkayıp saplarını çıkartın. İçlerini tuzlayıp hazırladığınız dolma içini doldurun. Pirinçler pişme esnasında şiştiği için biraz boşluk bırakmakta fayda var. Biberleri doldurduktan sonra üzerini isterseniz biberin çıkardığınız sapını keserek kapatabilirsiniz. Veya benim yaptığım gibi domates dilimleyerek üzerine koyabilirsiniz.Tenceye dizip üzerine bir kaşık salça ile hazırladığınız suyu dökün biraz zeytin yağı ve tuz gezdirerek ocağa alın. Piştikten sonra yanında yoğurtla servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun..

2. Cevap: Etli biber dolması tarifi resimli

Immm bayılırım :) Ben de dolma yapacağım kıyma şayet yağsız ise biraz tereyağ koyup öyle yoğuruyorum iç malzemesini en önemli baharatım ise karabiberdir. ;)

Çok düzgün ve lezzetli görünüyorlar :rolleyes: Ellerine sağlık...

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Etli biber dolması tarifi resimli

Çok özenemedim tarif verirken bile eksik yazmış olabilirim. :) Evet en çok yakışan baharat karabiber..

4. Cevap: Etli biber dolması tarifi resimli

Canim çok çekti ocagimizda gaz kaçırıyor acaba kendimizi tehlikeye atıp denesek mi hahaha:-D:-D