Ev Yapımı Kakaolu puding tarifi resimli

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Berrak tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Ev Yapımı Kakaolu puding tarifi resimli

Evde kakaolu puding yapılışı

Ben kakaolu pudingimi evde kendim yaparım arkadaş diyorsanız buyrun... :)))

Malzemeler

5 su bardağı süt
    3 -4 yemek kaşığı kakao
    2 yemek kaşığı un
    2 yemek kaşığı nişasta
    1 paket vanilya
    1 su bardağından biraz az şeker
    50 gr. kadar tereyağ ya da margarin

Yapılışı

Bütün malzemeler hazır puding yapar gibi karışacak.(önce toz malzemeleri de karıştırabilirsiniz)Güzelce hapsini kaynatıyoruz.Sonrasında kaselere boşaltabilirsiniz.

Ben pudingi kaselere boşaltmadan önce altlarına muz dilimleri kesip yerleştiriyorum.Ya da bir büyük elmayı rendeleyip hemen tarçınla karıştırıp kaselerin altlarına bölüştürüyorum.Sonrasında pudingleri kaselere boşaltıyorum.Güzel oluyor tavsiye ederim.. :) Bir de süslerken üzerine renkli pipetleri kesip saplıyorum pudinglerin üzerine hasta çocuklarda işe yarıyor... :D

2. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Ev Yapımı Kakaolu puding tarifi resimli

Yok arkadaş ben hazır alıp yapıyorum:)) hazır pudinge ayrıca 1 paket çikolata sosu karıştırıp pişiriyorum.
    Ama süs ve taktiklerini çalabilirim..Aslına bakarsan eskiden yapardım da ölçüleri unuttum:) Hatırlatman iyi oldu.

3. Cevap: Ev Yapımı Kakaolu puding tarifi resimli

:)) Ben de çoğunlukla hazır tercih ediyorum fakat evde şu aralar adını bile bilmediğim virüslerle savaştığımız için ''ev yapımı'' hastalığına tutuldum. :)))

Senin çikolata sosu önerini de yazdım hasta ve yorgun beynime... :eek: