Facebook görüldü yazısını kaldırma yöntemleri

Konusu 'Sosyal siteler' forumundadır ve Elif tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Facebook chat bölümündeki Görüldü nasıl kaldırılır?

Facebook mesajlaşmada Görüldü yazısını Kaldırma yöntemi
    Facebook'un bir uygulaması ile karşıdaki kişinin yazdığı mesajı gösteren 'görüldü' yazısı şeklinde bir bildirim oluyordu. Ama bu uygulama zamanla sıkıcı bir hale geldi. Çünkü o anda gelen mesajı görseniz bile cevap vermeye müsait olmayabilir veya o kişiye yanıt vermek istemeyebilirsiniz. Ancak karşıdaki kişi mesajı gördüğünüzü bildiği için cevap beklediğini düşünecek cevaplayacaksınız ya da cevap vermeyince yanlış anlar diye cevap vermek zorunda kalacaksınız. Vay efendim ben Görmedim demek gibi bir seçeneğiniz olmuyor maalesef : )

[IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/facebook-goruldu-yazisi-kaldirma-24834.jpg]Facebook görüldü yazısını kaldırma[/IMGALT]

Peki karşı tarafa iletilen bu bildirimi kaldırmak ister misiniz? Evet diyorsanız küçük bir eklenti ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Facebook'un chat servisindeki "Görüldü" ibaresi yüzünden mesajlar cevapsız bırakılmıyordu. Fakat çoğu kişi bundan rahatsız ve istemiyor. FB Unseen adlı bir eklenti kullanarak kolayca kaldırabilirsiniz. Ancak Eklenti Google Chrome için geliştirilmiştir. Bu eklentiyi kurduktan sonra Ayarlar -> Uzantılar kısmına giderek, "Block the seen feature of the chat" yazan yeri işaretlemeniz gerekiyor. Böylece artık sohbet sırasında gelen mesajları okusanız bile karşı tarafa "Görüldü" onayı gitmeyecek.