Fajita tarifi resimli

Konusu 'Nefis Ev Yemekleri' forumundadır ve Berrak tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Fajita tarifi resimli

Fajita bir Meksika yemeği.Şu sıralar kıvamını tutturmak için denemeler yapmaktayım. :rolleyes: Aslında işin püf noktası et gayet güzel pişecek.Sebzeler ise biraz diri kalacak.Bakalım Berrak usulu fajita nasıl yapılıyor.:cool:

Resimli fajita tarifi

500 gr. dana biftek antrikot da olabilir
    1 adet dolmalık biber sarı
    1 adet yeşil dolmalık biber
    1 adet kırmızıbiber
    2 adet orta boy soğan

sıvıyağ
    3 diş sarımsak
    kırmızı pul biber
    kekik
    Karabiber bu çok önemli bence karabibersiz fajita olmaz diyorum. :)

Etlerimiz 1 parmak kalınlığında ince şeritler halinde doğranacak.Ve sıvıyağ,baharat,sarımsak eşliğinde marine edilecek.Vaktiniz varsa buzdolabında bir gün.Sonrasında etleri pişmiş severseniz öncesinde ızgara yada tencerede biraz pişirin ardından teflon tavaya etleri alın ve güzelce soteleyin.Etlerin ardından aynı tavaya yine uzun şeritler halinde doğranmış sebzeleri de ilave edin ve soteleyin.Burada pişme süreleri tamamen sizin damak zevkinize kalmşı.Fakat sebzeler biraz diri olmalı ete göre.Yağ miktarını soteleme esnasında ilave edebilirsiniz duruma göre.Tuzu da unutmayın. :)

Aslında fajita lavaş ya da tortilla ekmeği ile servis ediliyor.Ben pilavın yanında daha çok sevdim. :)

2. Cevap: Fajita tarifi resimli

Ben de lavaşla severim :D

3. Cevap: Fajita tarifi resimli

off bu ne biçim yemek çok kötü gözüküyor.... Sebzelerde kıtır kıtırmış hiç sevmem.... Şöyle güzel bir menemen tarifi ve resmi koyunda şu gurbet elde gözümüz gönlümüz açılsın...

4. Cevap: Fajita tarifi resimli

Lavinia da lavaşla severmiş.. Dürüm yapsanda faydasız.. Güzelim lavaşı ziyan etme bari..

5. Cevap: Fajita tarifi resimli

Hey allahım konudan çıkamadım... Milyon tane memleketimin leziz yemekleri dururken sen git elin meksikanosundan fajitamıdır kajitamıdır tarifini ver.. Hey allahım hiç değişmemiş bu kız....

6. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Fajita tarifi resimli

Tesla, foruma girer girmez yemek bölümüne girdiğine göre açlıktan uyuyamadın heralde:)

7. Cevap: Fajita tarifi resimli

Napayım yahu 2 gündür pestil yemekten bi tuhaf oldum.. Tavuk severim diye aldım bir tavuk yemeği tadına bile bakmadan döktüm iğrençti... Burdada koymuşlar fajita olmaz ama :)

8. Cevap: Fajita tarifi resimli

Tesla önyargılı olmayalım lütfen Fajita son derece lezzetli bir et yemeği.Sebzelere gelince kıtır kıtır değil sadece biraz diri lezzetini kaybetmemeleri için haa bir de vitaminlerini. :rolleyes:

Düşünsene bir o et ve sebzeler aynı yağın içinde birbirleriyle buluşuyorlar ve tadları birbirine karışıyor... :rolleyes: Etler mükemmel pişmiş sebzelerin ise tadını alıyorsun tek tek... ;)

Memleketimin elbette çok güzel yemekleri var ''Hiç değişmemiş bu kız'' dediğine göre hepsini ne kadar güzel yaptığımı da biliyorsundur. :D

Bir Fajita için neden bu kadar konuştun dersen; anne tarafım Meksikano'lu... :D :)))))

9. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Fajita tarifi resimli

Hani meşhur bir deyim vardır; Kedi erişemediği ciğere pis dermiş..:))) Garibim napsın erişemedi açlıktan haliyle yemeği eleştirdi:)

10. Cevap: Fajita tarifi resimli

Fajita yaptınızda biz yemeyiz mi dedik... Sadece görüntü ve tarif var...Hiçbirinin tadına bakamadık ki nerden bilelim fajita, majita....