Farsak kahvesi faydaları

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 6 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

farsak kahvesi nedir faydaları
    farsak kahvesi nasıl yapılır

FARSAK KAHVESİ

Farsak Kahvesi solunum yolu rahatsızlıkları, Astım hastalığı ve KOAH hastalığında oldukça etkilidir. İnsan vücuduna sayısız faydaları bulunmaktadır. Bu kahvenin yakında seri üretimine başlanacaktır. Farsak ağacından yapılan bu kahve 100 doğal farklı ürünlerin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır.
    Toroslarda yetişen Farsak kahvesinde fazlasıyla bulunan çinko minerali bağışıklık sisteminde anahtar rolü oynar, zinde ve verimli yapar. Akyuvarların, antikorların oluşmasında payı vardır.

Kansere Karşı Koruyan Farsak Kahvesi

Köpek balıkları 400 milyon yıldır hiç bir değişiklik geçirmemişlerdir, yorulmazlar, sürekli hareket ederler, uyumazlar ve hastalanmazlar.En önemlisi de Köpek balıkları doğada kansere yakalanmadığı bilinen tek canlılardır.
    İşin ilginç yönü Köpek balıklarında bulunan bütün elementler Farsak kahvesinde de mevcuttur.
    Farsak kahvesinde bulunan elementler şunlardır;

• Zn (çinko) : 13,6 (ANTİSEPTİK MİKROP ÖLDÜRÜCÜ)
    • Fe (demir) : 82.08 (KAN YAPICI)
    • Mg (magnezyum) : 782.40
    • Cu (bakır) : 4.36

2. Cevap: Farsak kahvesi faydaları

Farsak Antalya'nın bir ilçesi değil mi? :confused:

3. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Farsak kahvesi faydaları

Bilmem..:confused: Ama Antalya'da Farsak yada varsak mı diye bir yer ismi geçiyor.:p Hilal gelince soralım.. Balıkesir'in Farsak adında bir köyü var. Antalya ilçelerinde Farsak ismi geçmiyor.

4. Cevap: Farsak kahvesi faydaları

Varsak 54.000 m2 alana sahip. Batısında Mazı Dağı , Kuzeyinde Lyrboton Kome Antik kenti (Ören Mevkii ) , doğusunda Isparta yolu , güneyinde Düden Şelelesi bulunan bir beldedir.

Antalya Merkez ilçeye bağlı olan Varsak Belediyesi 2000 yılı resmi nüfus sayımına göre 17.273 nüfusa sahip. 2007 yılının nüfus sayımına göre tahminen 35.000 nüfusa sahiptir.

Beldemiz insanlarının başlıca geçim kaynakları tarım , hayvancılık , ticaret , turizm , inşaat , emlakçılık ve örtü altı saracılığıdır .

Doğru görmüşüm demek ki :D Farsak değil Varsak mış.

5. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Farsak kahvesi faydaları

O güzergahı biliyorum.Kesin geçip gördüğüm yerlerden biridir.Neden akılda kalmazki:D

6. Cevap: Farsak kahvesi faydaları

:)) İnsan gideceği yere odaklanınca öyle oluyor akılda kalmıyor.Özellikle kızgın güneşten serin sulara atlama hayali varsa... :)))))))

Ben de şelale tarafından hatırladım sanırım. ;)

7. Cevap: Farsak kahvesi faydaları

farsak; varsak kelimesinden türemiştir. varsakta varmak fiilinden gelmektedir. Yörüklerden daha önce yerleşik yaşama geçen insan topluluğudur. hep bir yerlere varmak için göç ettikleri için bu insanlara varsak denmiştir. Adana, Kozan, Feke, Saimbeyli .... illerine yerleşmişlerdir (bende bir farsak(varsak) olarak yazıyorum size.....