Gazi Üniversitesi Bütünleme Sınavları

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve melinda tarafından 23 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Gazi üniversitesi bütünleme sınavları

Yeni kararla artık Gazi Üniversitesinde de bütünleme sınavları uygulanacak.Bununla ilgili Gazi'nin web sitesinde duyuru yayınlandı bile.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 22.06.2012 tarih ve 5854 sayılı yazısı ile Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.06.2012 tarihli toplantısında yıllık ya da yarıyıllık sınav takvimi uygulayan tüm Yükseköğretim kurumlarında, 2011–2012 öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere öğrencilere bütünleme sınav hakkı tanınması ve bu sınavların 2012–2013 öğretim yılı başlamadan önce yapılması kararının alındığı bütün üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun bu kararının uygulanması kapsamında gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi ve öğrencilerin sınav haklarını sağlıklı kullanabilmeleri amacıyla;

1–25.06.2012 de başlayacağı önceden ilan edilen YAZ OKULU, BİR HAFTA GECİKMELİ OLARAK 02.07.2012 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAKTIR.

2– 2012–2013 öğretim yılı öncesinde ilan edilecek sınav takvimine göre güz ve bahar dönemi bütünleme sınavına girmeye hak kazanan ve bu nedenle daha önce yaz okuluna ücret ödeyerek kayıt yaptıran öğrencilerden YAZ OKULUNA YAPTIRDIĞI KAYDI İPTAL ETTİRMEK İSTEYENLERİN 27–28 HAZİRAN TARİHLERİNDE daha sonra belirlenecek ve ilan edilecek yöntemle BAŞVURUDA BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR.

3–Yaz okulu kayıtlarını iptal ettiren öğrencilerin durumuna göre YAZ OKULUNUN HANGİ DERSLERLE DEVAM EDECEĞİ 29 HAZİRAN 2012 DE İLAN EDİLECEKTİR.

4–Yaz okulu kayıtlarını iptal ettiren öğrencilerin ÖDEDİKLERİ YAZ OKULU ÜCRETLERİ belirlenecek ve ilan edilecek yöntemle İADE EDİLECEKTİR.

5– Yürütme Kurulu kararı doğrultusunda TELAFİ SINAVI KALDIRILMIŞTIR.

6–2012–2013 öğretim yılı öncesinde yapılması gereken güz ve bahar yarıyılı BÜTÜNLEME TARİHLERİ SENATO KARARI İLE BELİRLENECEK VE 27 HAZİRAN 2012 DE İLAN EDİLECEKTİR.

ÖNEMLE DUYURULUR

2. Cevap: Gazi Üniversitesi Bütünleme Sınavları

Duyuruya göre yaz okulu 1 hafta geç başlayacak.Akademik takvime göre 17 Ağustos'ta bitmesi gereken yaz okulu 1 hafta geçikmeli mi bitecek? Öyle olursa staj tarihlerini ona göre ayarlayan öğrencilerin stajları yanacak mı? Bu karışıklıktan dolayı 17 Eylül'de başlayacağı düşünülünen 2012-2013 eğitim öğretim yılı da 1 hafta gecikmeli mi başlayacak?Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ? :D

3. Cevap: Gazi Üniversitesi Bütünleme Sınavları

saat kaçta açklanr büt tarihleri

4. Cevap: Gazi Üniversitesi Bütünleme Sınavları

Saatini bilmiyorum ama bugün mutlaka açıklarlar.iibf açıkladı.Mühendislik fakültesinin sitesinde de çalışma var :)