Gazi Üniversitesi Ek Kredi 2013

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve melinda tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Gazi Üniversitesi Ek Kredi 2013
    Öncelikle ek kredi nedir ondan bahsedelim: Ek kredi (bahar ve güz olmak üzere) her dönem öğrenciye ders seçmesi için verilen kredinin belirli bir yüzdesince verilen kredidir.Örneğin geçtiğimiz yıllarda Gazi Üniversitesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre ortalaması 2'nin üzerinde olan bir öğrenci için dönem kredisinin üçte biri kadar ek kredi verilirdi.Yani dönem kredisi 21 ise 7 ek kredi verilirdi ve öğrenci 28 kredilik ders seçme hakkına sahipti.Bu ek kredi ortalaması 3'ün üzerinde olan öğrenciler için üstten ders seçmesine, olmayanlar için ise alttan derslerini almasına yarıyor.Ayrıca ortalaması 2'nin altında olanlara ise beşte biri oranında kredi veriyordu.
    Yaz okulunun kaldırılmasıyla birlikte öğrencilerin alttan derslerini dönem içinde alma oranı arttı.Bu da beraberinde kredi yetersizliğini getirdi.
    Gazi Üniversitesi 2013 Bahar dönemi itibariyle üçte bir(1/3) oranını (2/5) olarak değiştirmiştir.
    Yani öğrencilerin 1-2 kredi yüzünden okulunun uzamasının önüne geçilmeye çalışılmıştır.
    Yukarıda örneğini verdiğimiz 21 kredi alacak olan öğrenci şimdi 29 kredi almış olacak.Kısacası verilen Gazi Üniversitesi'nde verilen ek kredi 2013 bahar dönemi itibariyle %40 olmuştur.

melinda/webokur.net

2. Yanı şimdi benim ortalamam 2.78 ben bu sene 4 siniftayim ve benim alttan 4 dersim var dönem kredimse 21 ben bu 4 dersi alabilcekmiyim yanı toplam 2016 bahar döneminde 10 dersim olcak ve kredisi 26 oluyo sizce alabilirmuyim bu dersleri tesekur ederim.

3. Birde birinci dönem 21 kredi ama ben 15 krediyi kullandım yaani ikinci dönemde eğer 15 kredi verirlerse sizin hesabınıza gore 21 oluyo ve altan derslerim için 21 yetmiyor yanı ikinci dönem kredisi artarmi acaba bide son sene olduğum için dönem kredileri azaliyomus dogrumu en kısa zamanda cevapinizi çok bekliyorum sınır stres sardi beni kpssye calisamiyorum kendimi derslere veremiyon bu olay yüzünden mezun olamicam diye çok korkuyorum