Gizli şeker nedir Gizli şekerin nedenleri

Konusu 'Hastalıklar ve Belirtileri' forumundadır ve ahra tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Gizli şeker belirtileri nelerdir

Tıbbi anlamda “gizli şeker”, diyabet öncesi anlamına gelir. Diyabet öncesi bu dönemdeki bu bireyler, gizli şeker hastası kabul edilir. Yani bu durumun şeker hastalığına dönüşmemesi için önlem alınabilecek dönemdir ve önemlidir, çünkü gizli şekeri olan kişiler şeker hastası olma ihtimali yüksek olan kişilerdir.

Aslında toplumda, şeker hastalığına göre yaygın olarak görülmekte olan gizli şeker, sessiz bir şekilde ilerlemekte, önlemi alınmadığında bilinen şeker hastalığına dönüşebilmektedir. Açlık kan şekerinin ölçtürülmesi ile tespit edilen gizli şeker, vücutta bazı hastalıkları da beraberinde getirmektedir.

Açlık kan şekeri normal değeri olan 100mg/dl ‘ daha üst seviye olan 100-126 mg/dl çıkması büyük oranda gizli şeker olduğunuzun kapsama alanıdır.

Kişinin canının sürekli tatlı çekmesi(tatlı krizleri),
    Açlığa dayanama,
    Azalan konsantrasyon, horlama ve uyku bozuklukları,
    Sabahları yorgun kalkma,
    Hamilelikte kan şekerinin bozulması,
    Son durumunuz itibari ile aşırı şişmanlama veya kilo verme,
    Gündüz şekerleme yapma isteği, yemeklerden sonra uyku isteği,
    Birdenbire hırçınlaşabilme,
    Artan terlemeler, gece terlemeleri, başın terlemesi,
    Halsizlikler, yorgunluklar, ruhsal durumda değişmeler,
    Ailesel yatkınlık olması,
    Çok su içme ve tuvalete gitme,
    Ağız kuruması gibi belirtiler gizli şeker hastalığında şüphe uyandıran izlerdir.

Gizli şekerin nedenleri:

Pankreas Bezesinin yorulması

Kandaki şekerin belli seviyede kalması, pankreas bezinin salgıladığı insülin hormonu ile olur.

2. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Cevap: Gizli şeker nedir Gizli şekerin nedenleri

Ben küçükken bakkaldan şeker alır saklardım
    Sonra da herkese benim gizli şekerim var derdim:p

3. Cevap: Gizli şeker nedir Gizli şekerin nedenleri

çok şeker olmuş :)