Güneşi Beklerken Dizisi Konusu

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve Lavinia tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Güneşi Beklerken dizisinin konusu nedir?

Güneşi Beklerken dizisi yaz sezonunda Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başladı ve kısa sürede büyük beğeni topladı. Dizinin konusundan kısaca şöyle bahsedebiliriz:

Bursa’nın Gölyazı ilçesinde yaşayan anne-kız Demet ve Zeynep, Demet'in işleri kötü gidip de elindeki her şeyi kaybedince İstanbul'a gelirler. Demet'e çocukluk arkadaşı Jale yardım eli uzatmıştır. Jale İstanbul'da önemli bir kolejde (Sayer Koleji) müdürlük yapmaktadır. Zeynep ne kadar itiraz etse de hem yeni bir başlangıç hem de Zeynep'in iyi bir eğitim alması için İstanbul'a gelirler.
    İnatçı ve kimseye eyvallahı olmayan bir kız olan Zeynep okulun ilk gününde kolejin sahibinin oğlu olan Kerem'le karşı karşıya gelir. Şımarık bir çocuk olan Kerem, egemenliğini tanımayan Zeynep'i düşman olarak görür ve onunla acımasızca uğraşır. Zeynep'e Kerem'in kardeşi olarak gördüğü Barış yardım elini uzatır. Zeynep Barış'tan etkilenir ancak Barış beden eğitimi öğretmeninin kızı olan Melis'i sevmektedir. Melis de Kerem'e aşıktır.
    Demet, Jale'nin kızkardeşi Melda'nın modaevinde çalışmaya başlar. Cihan Demet'in ilk ve tek aşkıdır. Cihanla karşılaşınca yıllardır kızına söylediği yalanın ortaya çıkmasından korkacaktır. Çünkü Cihan Zeynep'in babasıdır. Demet ise Zeynep'e babasının bir kaptan olduğunu ve öldüğünü söylemiştir.
    Jale ise geçmişte yapmış olduğu hatasını telafi etmeye çalışacaktır.