Halk eğitim merkezinin görevleri nelerdir kısaca

Konusu 'Eğitim Desteği' forumundadır ve Demir tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Halk eğitim merkezinin görevleri nelerdir kısa

Halk eğitim merkezi her ilde bulunan, insanlara kültürel faaliyetlerin yanı sıra, meslek edindirme, okuma yazma öğretmek gibi daha birçok alanda eğitim veren merkezlerdir. Bu merkezler sayesinde 7′den 77′ye her vatandaş eğitim alabilmekte ve böylece hayatın zevkli ve farklı yönleriniz keşfedilmektedir. Özellikle meslek edindirme kursları, okuma yazma kursları ve hobi olarak yapmak isteyene kişilerin seçtikleri kursla oldukça ön plandadır. Peki Halk Eğitim Merkezlerinin görevleri nelerdir, kısaca bakalım.

Halkı okuma yazma kursları sayesinde bilinçlendirip teşvik etmek.
    Sergiler açıp insanların kurstaki el emeklerini sergilemelerine destek sağlar.
    Mesleki eğitim kursları ile iş olanakları sağlar.
    İnsanları bilinçlendirme ve daha iyi bir insan olma yolunda kişisel gelişim kursları ve seminerleri düzenler.
    Konser, panel, toplantı ve geziler düzenler.
    Öğrenim alamamış kişilere, dışarıdan okumak isteyenlere kurslar açmak.
    İnsanlara ve özellikle de bayanlara iş imkanı sağlamaktadır. El becerilerini kullanmasını öğretmektedir.
    Halkın sanata karşı ilgisini artırmak ve yaptığı sportif faaliyetlerle yaşama enerjisini ve sağlığına destek olmaktadır.
    Folklao için çalışmalar yapmak ve yarışmalar düzenlemektedir.