Hamilelikte çatlak olmaması için şifalı yağları kullanabilirsiniz

Konusu 'Hamilelik ve Çocuk Bakımı' forumundadır ve Elif tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Hamilelikte çatlaklar için yağlar, Gebelikte cilt çatlağı ve çaresi

Hamilelikte çatlak olmaması için şifalı yağları kullanabilirsiniz..

Gebelikte çatlakları engellemek ve varolan çatlakları düzeltmek için formül

1. Lahana yağı
    2. Susam yağı
    3. Kakao yağı
    4. Avokado yağı
    5. Havuç yağı

Hazırlanışı ve kullanımı: Bütün yağları eşit olarak bir kapta karıştırın ve her gece yatmadan önce karın basen kollar ve bacaklarınıza sürün. Özellikle geceleri sürün çünkü çatlaklar genellikle geceleri olur.

2. webkolik

webkolik Süper moderatör Yönetici

Cevap: Hamilelikte çatlak olmaması için, hamilelikte çatlaklar için yağ

Evde kendinizin de hazırlayabileceği çatlak oluşumunu azaltan bazı karışımlar var.

İşte Suna Dumankaya’nın özel karışımı

1 ayvanın çekirdeklerini çıkartın. Çekirdekleri bir kap içerisine koyun ve üzerine bir ölçüden fazla kaynar su ekleyerek sabaha kadar bekletin. Sabah da suyu süzün ve içine Hindistan cevizi suyu ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı cam kavanozda muhafaza etmeyi unutmayın. Bunu cildinize her gün 1 kez masaj yaparak yedirerek uygulayın. Ayrıca doğumdan sonra cildi toparlamak için banyoda kese yaparak işe başlamanız gerekiyor.

Diğer tarif de şöyle: Önce bir kese yapın. Ardından 20 gr kakao yağı, 20 gr badem yağı, 20 gr kayısı yağı, 20 gr gliserin, 10 gr keten yağı, 10 gr saf zeytinyağı, 10 gr çörek otu yağı, 10 gr. kantaron yağını karıştırın. Kese yaptıktan sonra hazırladığınız bu karışımı sorunlu bölgelerinize sürün. Bu uygulamayı her gün tekrarlayın.

3. Cevap: Hamilelikte çatlak olmaması için, hamilelikte çatlaklar için yağ

İşin aslı şu ki ;anneniz çatladıysa siz de çatlarsınız :D bir de cilt tipi en önemli etken.Hızlı kilo alımına ne yazık ki hiçbir krem yağ kesin çözüm değil. :D Ağır ve düzenli kilo alarak elbette vücudunuzu nemli tutarak bir parça önüne geçileblir.

4. Elif

Elif Yönetici Admin

Cevap: Hamilelikte çatlak olmaması için, hamilelikte çatlaklar için yağ

Çatlama emi :)) akşam akşam güldürdün beni))) cilt tipi konusunda çok haklısın. İlk gebeliğimde kilo almadığım halde ve sürekli badem yağı kullanmama rağmen maalesef çatlaklar oluştu. Gerçi annelliğin madalyonu denir ama günümüzde artık lazerle bu izler yok edilebiliyor..

5. Cevap: Gebelikte çatlakları engellemek ve var olan çatlakları düzeltmek için formül

:))) Ben ne yaptığımı biliyormuyum Elif :))) Aslında ilk cümle benim değil çalıntı hem de bir cilt uzmanından çalıntı.:D

Öyle demiş valla :rolleyes:

Gerisi beni tecrübelerim :p