Hatim Duası Açıklaması

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Elif tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Türkçe Hatim Duası
    Türkçe Açıklamalı Hatim Duası

Hatim Duası Türkçe Açıklamalı
    Alemlerin Rabbi Yüce Allah'a hamd, Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v)'e aline, ashabına ve tüm inananlara salat ve selam olsun.

Ey Rabbimiz! Okuduğumuz Kur'an-ı Kerim'i bizden kabul buyur. Şüphesiz ki sen herşeyi işitensin, bilensin.Günahlarımızı bağışla. Çünkü sen tevbeleri ,çok kabul edensin, merhametlisin. Yüce Kuran'ın ve alemlere rahmet olarak ,gönderdiğin peygamberin hürmetine bizleri hakikate ve doğru yola ulaştır. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Bizleri affeyle, lütfün ve kereminle günahlarımızı mağfiret eyle.

Ey Rabbimiz! Bizi Kur'an'ın ziynetiyle ziynetlendir. Kur'an'ın keremiyle bize ikram et. Kur'an'ın şerefiyle şereflendir. Kur'an'ın şefaatiyle cennete ulaştır. Kur'an'ın hürmetine bizi bütün dünya belalarından ve ahiretin azabından koru. Ey Rahman ve Rahim bütün ümmet-i Muhammed'e merhamet eyle.

Ey Rabbimiz! Kalplerimizi temizle. Ayıplarımızı ört. Hastalarımıza şifa ver. Yüzlerimizi ak et. Derecelerimizi yükselt. Borçlarımıza ödeme kolaylığı nasib et. Babalarımıza merhamet eyle. Annelerimizi bağışla. Dinimiz; ve dünyamızı ıslah eyle.

Amin..

Allah'a binlece şükürler olsun bugün ilk kez kuranı hatim ettim. Hissettiğim mutluluğu tarif edemem. Rabbim herkese nasip eder inşallah.